moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wielopolscy artylerzyści w Gostyniu

Już po raz szósty odbyła się Strefa Militarna 2013, w której podobnie jak w roku ubiegłym wzięli udział żołnierze Wielkopolskiej Brygady.


Blisko 20 żołnierzy, a także armatohaubica Dana, Rosomaki, quad oraz stoisko promocyjne to siły, które w lipcowy weekend uczestniczyły w gostyńskim zlocie. Podczas trzydniowej imprezy na terenie Podrzecza niedaleko Gostynia odbywa się Zlot Grup Rekonstrukcyjnych i Historycznych Pojazdów Wojskowych. W tym roku w Gostyniu pojawiło się blisko 1000 uczestników nie tylko z Polski, ale także z Czech, Słowenii czy Litwy.

Tematem przewodnim była artyleria, dlatego główne siły wielkopolskiej Brygady biorące udział w Zlocie, pochodziły z 7 dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej. Dowodził nimi kapitan Marcin Mrugalski.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie HISTORIA MILITARIS oraz Towarzystwo byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej na co dzień współpracują ze stowarzyszeniami historycznymi, więc w Gostyniu nie mogło ich zabraknąć.

Podczas imprezy można było obejrzeć inscenizację bitwy rozgrywanej w Afryce Północnej, przyjrzeć się wiosce wietnamskiej z lat 60-tych, czy też obozom brytyjskim. Strefie towarzyszyły także pokazy mody dawnej, zawody bokserskie, liczne rekonstrukcje oraz specjalnie przygotowane pokazy. Ci, którzy odwiedzili tegoroczny Zlot, mogli także podziwiać historyczną oraz współczesną broń, umundurowanie, sprzęt i wyposażenie dodatkowe. Rekonstruktorzy nie szczędzili czasu i pieniędzy, aby jak najwierniej odtworzyć realia z czasów I i II wojny światowej. Impreza przyciągnęła liczne grono miłośników zafascynowanych wojskowością historyczną i współczesną.

Kolejna, siódma już Strefa Militarna za rok.

Źródło: por. Martyna Fedro-Samojedny

PZ

autor zdjęć: Arch. 17 BZ

dodaj komentarz

komentarze


Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
NATO zwiększy produkcję broni
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Śmierć w sercu Azji
Piksele prawdy w morzu fałszu
MON i MSZ o szczycie NATO
Ostatnia niedziela…
Wielki sukces podchorążych z AMW
Dronowy kierunek przyszłości
Wojna hybrydowa trwa
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Integracja F-35 rozpoczęta
Cyfrowa niedyskrecja
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Nowa koalicja dronowa
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Ostatni lot „Pałera”
W drodze po oficerskie gwiazdki
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Polski Gnom
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Pieta Michniowska
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Wsparcie ma znaczenie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Połączeni na Bałtyku
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Żywią i bronią
Vespa Battle Challenge
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polski projekt, światowe znaczenie
Gen wojownika
Szerszeń z Sochaczewa
Sportowa rewolucja na AWL-u
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Przełomowe porozumienie
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
USA znów uderzyły w Iran
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Prezydent RP o szczycie NATO
Paliwowy krwiobieg NATO
PIRX-1 na orbicie
Mundur i bokserskie rękawice
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Zbrodnicza farsa
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Marzenia częściowo spełnione
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Borsuki i roje dronów
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Morska bryza w dwóch odsłonach
Saperzy w akcji pod wodą
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
PKW Irak zostaje w Jordanii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO