moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sztafety pobiegły po brąz

Sztafety sprinterek i sprinterów wywalczyły brązowe medale w ostatnim dniu rywalizacji lekkoatletów na Uniwersjadzie w Kazaniu. Polki pobiegły w składzie: st. szer. Marika Popowicz, szer. Weronika Wedler, st. szer. Ewelina Ptak i Małgorzata Kołdej. Natomiast brąz zdobyli sprinterzy: Jakub Adamski, Dariusz Kuć, Artur Zaczek i Kamil Kryński.

St. szer. Ewelina Ptak odbiera pałeczkę od st. mar. Marty Jeschke podczas biegu po srebrny medal w sztafecie 4x100 m na V Letniej Olimpiadzie Wojskowej w Rio de Janeiro (2011).

Złoty medal w sztafecie 4x100 m zdobyły Ukrainki, a srebrny Amerykanki. Triumfatorki finałowego biegu uzyskały czas 42,77 s. Amerykanki przebiegły 400 m w 43,54 s, a Polki w 43,81 s. Polki wyprzedziły na finiszu o 0,17 s reprezentantki gospodarzy. W eliminacjach nasze sprinterki z czasem 44 s zajęły w swoim biegu drugie miejsce za Ukrainkami (42,88). St. szer. Ewelina Ptak i szer. Weronika Wedler są zawodniczkami Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu, a st. szer. Marika Popowicz reprezentuje bydgoski WZS.

Rywalizację męskich sztafet 4x100 m wygrali – z czasem 38,56 s – reprezentanci Ukrainy. Japończycy, którzy zdobyli srebrny medal, stracili do zwycięzców 0,56 s, a Polacy 0,73 s. Biało-czerwoni wyprzedzili zaledwie o 0,01 s reprezentantów Tajlandii, o 0,10 s Kanadyjczyków, o 025 s Chińczyków, o 0,98 s reprezentantów Singapuru oraz o 6,53 s sprinterów z Republiki Południowej Afryki. W biegu eliminacyjnym wygrali swoją serię eliminacyjną z czasem 39,71 s. W brązowej sztafecie pobiegł Dariusz Kuć, który w najbliższych tygodniach zostanie wcielony do bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego.

O krok od medalu była drużyna pań startująca w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Polki – w składzie: Katarzyna Kobus, szer. Paula Wrońska z Wojskowego Zespołu Sportowego w Zegrzu i Żaneta Iwaszuk – zajęły czwarte miejsce. Nasze studentki straciły do Chinek, które zajęły trzecie miejsce 0,3 pkt. Złoto zdobyły reprezentantki Rosji, a srebrny Mongolii. Niestety, w rywalizacji indywidualnej żadnej z Polek nie udało się awansować do ośmioosobowego finału: Kobus zajęła dziewiąte miejsce, Wrońska – dziesiąte, a Iwaszuk – czternaste.

Medale sprinterów są siódmym i ósmym zdobytym przez polskich studentów na XXVII Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu. Wcześniej miejsca na podium wywalczyli: lekkoatleta Paweł Fajdek (złoty), wioślarz Jerzy Kowalski (srebrny), judoka Maciej Sarnacki (brązowy), drużyna florecistek z szer. Martyną Synoradzką w składzie (brązowy), drużyna judoczek (srebrny) i lekkoatletka Anna Jagaciak (srebrny).

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Pożegnanie z Columbią
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
Pytania o rosyjskie drony. MON wyjaśnia
Żandarmeria skontroluje także cywilów
Największy transport Abramsów w tym roku
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Światowe podium dla zawodniczek Wojska Polskiego
„Saber Junction” – gotowi do obrony
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Beret „na rekinka” lub koguta
Laury MSPO przyznane
Z najlepszymi na planszy
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności
Wojskowi szachiści z medalem NATO
NATO – jesteśmy z Polską
Dwie agresje, dwie okupacje
Dobre wieści o Muzeum Wojska Polskiego
Hekatomba na Woli
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
Aby państwo polskie było gotowe na każdy scenariusz
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
Bumar-Łabędy szykują się do produkcji K2
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
Wielkie zbrojenia za Odrą
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Premier: prowokacja bez precedensu
Black Hawki nad Warszawą
Zwycięska batalia o stolicę
Święto Wojsk Lądowych
Rekompensaty na nowych zasadach
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Trenują przed „Zapadem ‘25”
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
Husarz z polskim instruktorem
Kurs dla najlepszych w SERE
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO
Defendery skompletowane
„Road Runner” w Libanie
Terytorialsi na pętli
Szkolenia antydronowe tylko w Polsce
Koncern Hanwha inwestuje w AWL
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Orlik na Alfę
Tukan na smyczy
Świetne występy polskich żołnierzy
Niemiecki plan zniszczenia Polski
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Nielegalny skład amunicji został zlikwidowany
Brytyjczycy żegnają Malbork

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO