moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ostatni dzień służby

Dowództwo Sił Powietrznych opuścili dwaj oficerowie. Rezerwistami stali się pułkownik Andrzej Gusiew i podpułkownik Jacek Guz. W Sali Tradycji DSP pożegnał ich, dziękując za dorobek odpowiednio 31 i 29 lat służby wojskowej, generał broni pilot Lech Majewski.

Dowódca Sił Powietrznych przypomniał ścieżkę kariery pułkowników, chwaląc ich zasługi. Podziękował rodzinom – dzieciom, małżonkom oraz rodzicom obu oficerów za wspieranie mężów, ojców i dzieci w okresie służby wymagającej częstych nieobecności w domu. I życzył nowym rezerwistom powodzenia w życiu cywilnym.  − Drzwi do Sił Powietrznych zawsze będą przed wami otwarte  − zapewnił generał Majewski.

Pułkownik Gusiew, w imieniu obu oficerów, podziękował przełożonym, podwładnym i rodzinom za współpracę i zrozumienie. W uroczystości wzięli udział koledzy pułkowników z Mińska Mazowieckiego i Skwierzyny. Zakończyła ją wspólna fotografia kierowniczej kadry DSP z odchodzącymi do rezerwy oficerami, ich znajomymi i rodzinami.

Pułkownik Andrzej Gusiew, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej, przez ostatnie półtora roku był szefem Oddziału Szkolenia Służby Inżynieryjno-Lotniczej w Szefostwie Wojsk Lotniczych. Podpułkownik Jacek Guz, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej, był starszym specjalistą w Oddziale Wychowawczym.

Źródło: ppłk Artur Goławski

PZ

autor zdjęć: Anna Rudnicka

dodaj komentarz

komentarze


Sukces Polaka w biegu z marines
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Plan na WAM
Dzień wart stu lat
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Czy to już wojna?
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Standardy NATO w Siedlcach
Brytyjczycy na wschodniej straży
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Marynarze podjęli wyzwanie
Awanse generalskie na Święto Niepodległości
Awanse w dniu narodowego święta
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Pięściarska uczta w Suwałkach
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Spadochroniarze do zadań… pod wodą
Mity i manipulacje
Mundurowi z benefitami
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Kosmiczna wystawa
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Ku wiecznej pamięci
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Ułani szturmowali okopy
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Im ciemniej, tym lepiej
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Nowe zasady dla kobiet w armii
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Gdy ucichnie artyleria
Torpeda w celu
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Polski „Wiking” dla Danii
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Grecka walka z sabotażem
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
„Road Runner” w Libanie
„Zamek” pozostał bezpieczny
Renault FT-17 – pierwszy czołg odrodzonej Polski
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO