moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Generał Cieniuch pożegnał się ze służbą wojskową

− Trudno pogodzić się z taką myślą, że generał Cieniuch nie będzie już służył w wojsku. Bez dnia wolnego spędził w wojsku wspaniałe 43 lata. Wspaniałe w tym sensie, że ta kariera, aż do stanowiska pierwszego żołnierza Wojska Polskiego, w czasach trudnych, ważnych, jest taką karierą, która może stanowić wzór dla innych − mówił minister Tomasz Siemoniak podczas uroczystego pożegnania generała Mieczysława Cieniucha.

W piątek w siedzibie MON odbyła się uroczystość pożegnania byłego już szefa Sztabu Generalnego WP generała Mieczysława Cieniucha.

Dziękuję generałowi, że  43 lata temu podjął taką decyzję, aby związać się z wojskiem. Życzę wszystkiego dobrego i dziękuję, że mogłem współpracować przez te ostatnie dwa lata. Dziękuję za wsparcie i wiele partnerskich rozmów  mówił minister podczas pożegnania.

Składając życzenia minister Tomasz Siemoniak, w imieniu prezydenta, premiera oraz rządu, wojska i ministerstwa obrony podziękował generałowi za wspólną służbę Polsce.

Mam świadomość, że podczas służby robiłem swoje i starałem się każdą czynność robić jak najlepiej  mówił były szef Sztabu Generalnego WP. Starałem się być w porządku w stosunku do podwładnych i innych, których spotykałem podczas swojej służby. Dziękuję Wam wszystkim  dodał generał.

Generał Mieczysław Cieniuch, zgodnie z Decyzją nr 934 z dnia 22 kwietnia 2013 r. z dniem 30 czerwca 2013 r. zostaje zwolniony z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony w stan spoczynku.

Źródło: MON

PZ

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Wsparcie ma znaczenie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Pieta Michniowska
Borsuki i roje dronów
Zbrodnicza farsa
Tour przez garnizony
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Pierwszy krok do specjalsów
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
MON i MSZ o szczycie NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polski projekt, światowe znaczenie
Sportowa rewolucja na AWL-u
Mundur i bokserskie rękawice
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
NATO zwiększy produkcję broni
Cyfrowa niedyskrecja
Ostatnia niedziela…
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wielki sukces podchorążych z AMW
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Prezydent RP o szczycie NATO
Szerszeń z Sochaczewa
Paliwowy krwiobieg NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Morska bryza w dwóch odsłonach
Gen wojownika
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Integracja F-35 rozpoczęta
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Nowa koalicja dronowa
Przełomowe porozumienie
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Spadochronowy triumf
Ostatni lot „Pałera”
Polski Gnom
Śmierć w sercu Azji
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Marzenia częściowo spełnione
Dawka wiedzy na trudne czasy
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Połączeni na Bałtyku
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
W drodze po oficerskie gwiazdki
Saperzy w akcji pod wodą

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO