moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Remis Kawalerii na pożegnanie sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2012/2013 drużyna tomaszowskiej Kawalerii zremisowała 1:1 z Ludowym Klubem Sportowym Lubochnia. Bramkę dla wojskowych strzelił w 45. min Daniel Żygalski. Tomaszowianie debiutancki sezon w klasie okręgowej kończą na dziewiątej pozycji.


Film: Jacek Szustakowski

Spotkanie na pożegnanie rundy wiosennej kawalerzyści rozegrali gościnnie na boisku Gminnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. kpr. Tomasza Jury w Studziannie (kapral Jura, żołnierz 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej, poległ 20 kwietnia 2007 r. w Iraku). W ostatnim meczu wojskowi wystąpili w eksperymentalnym składzie. Z powodu ślubu jednego z piłkarzy Wojskowego Klubu Sportowego na boisku zabrakło nie tylko pana młodego, ale również kilku jego kolegów z drużyny. Na murawę wybiegło tylko czterech zawodników z podstawowego składu, a wraz z nimi rezerwowi i piłkarze, którzy dawno nie grali w barwach WKS i dawno skończyli 30 wiosen. Tak więc u boku najmłodszego piłkarza wojskowych 16-letniego Jakuba Bogusza pojawił się w linii pomocy były trener wojskowych Tomasz Olczyk, a na obronie rozgrywający pierwszy mecz w tym sezonie plut. Wojciech Dzwonkowski. Natomiast na ostatnie 20 min średnią wieku zawodników WKS na boisku powiększył prezes Kawalerii 41-letni sierż. Piotr Mostowski.

Eksperymentalnie zestawiona drużyna z Tomaszowa bardzo chciała wywalczyć przynajmniej jeden punkt i tym samym zakończyć rozgrywki tuż przed rywalami z Lubochni. Plan udałoby się zrealizować nawet z nawiązką, ale gdyby spotkanie zakończyło się po pierwszej połowie. Wojskowi prowadzili bowiem 1:0 po bramce zdobytej przez Daniela Żygalskiego na kilkadziesiąt sekund przed gwizdkiem arbitra zapraszającym piłkarzy do szatni. Po przerwie goście coraz częściej niepokoili bramkarza wojskowych st. sierż. Edwarda Adamczyka. W 79. min wreszcie udało się im go pokonać, a wyrównującego gola strzelił Tomasz Gogol. Bramka mocno ożywiła piłkarzy obu drużyn. Jedenastka z Lubochni uwierzyła, że może zdobyć trzy punkty i wyprzedzić kawalerzystów w tabeli. Wojskowi im jednak na to nie pozwolili i utrzymali korzystny wynik.


Remis pozwolił Kawalerii awansować na dziewiątą pozycję w tabeli. Wojskowi w debiutanckim sezonie w klasie okręgowej wywalczyli 37 punktów (zdobyli 44 bramki, a 52 strzelili im rywale). Mistrzem rozgrywek została Astoria Szczerców, która zapewniła sobie awans do IV ligi. Kawalerzyści już 8 lipca rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu.

* * * * *
W meczu z LKS Lubochnia kawalerzyści wystąpili w składzie: st. sierż. Edward Adamczyk – Krystian Bożyk, st. szer. Adam Nowicki, Michał Lis, plut. Wojciech Dzwonkowski – Łukasz Gutman (od 70. min sierż. Piotr Mostowski), Jakub Bogusz, Tomasz Olczyk, Paweł Kompa (od 89. min Adrian Strzępek) – Kamil Węgliński, Daniel Żygalski.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Debiut ogniowy Borsuków
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Focus of Every Move
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Debiut skialpinizmu
Spluwaczki w nowej odsłonie
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Borsuki, ognia!
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Together on the Front Line and Beyond
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Najwyższe odznaczenie dla Michaela Ollisa
Wojskowe Schengen coraz bliżej
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Oficer od drona
Czas na oświadczenia majątkowe
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Morskie koło zamachowe
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
„Jaskółka” na Bałtyku
Wojsko wskazało priorytety
Cztery lata wojny w Ukrainie
Sprintem do bobsleja
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Desant w Putlos
Chciałem być na pierwszej linii
Gala MMA coraz bliżej
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Przemyślany każdy ruch
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Walka o pierwszą dziesiątkę
Piekło „Pługa”
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Skromny początek wielkiej wojny
Polski sektor obronny za SAFE
Fenomen podziemnej armii
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Laboratorium obrony państwa
Cios w serce reżimu
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Outside the Box
Oko na Bałtyk
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Koniec olimpijskich zmagań
Kierunek Rumunia
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Życie pod ostrzałem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO