moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dyskusje o bezpieczeństwie
NIEMCY. Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim oraz ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem uczestniczyli w 48. Konferencji o Bezpieczeństwie w Monachium, będącej największym światowym forum wymiany poglądów w tej dziedzinie.

 

W przemówieniu wygłoszonym w czasie głównej sesji, poświęconej budowie euroatlantyckiej wspólnoty bezpieczeństwa, prezydent mówił, że NATO musi pozostać „platformą strategicznej jedności państw obu brzegów Atlantyku, ogniwem łączącym Europę z Ameryką Północną” – cytowała 4 lutego „Deutsche Welle”.

Amerykański sekretarz obrony Leon Panetta i sekretarz stanu Hillary Clinton potwierdzili znaczenie partnerstwa transatlantyckiego i zapewniali, że nowa strategia obronna USA nie oznacza, iż Ameryka odwraca się od Europy (mimo że wycofuje ze Starego Kontyngentu część swoich żołnierzy). Minister obrony Tomasz Siemoniak, który rozmawiał z Leonem Panettą, ocenił, że „USA nie stracą Europy z pola widzenia” i poinformował, że jego spotkanie z amerykańskim sekretarzem obrony „zapala zielone światło do realizacji konkretnych projektów w ramach polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej”. Dotyczy to planów związanych z rozmieszczeniem elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej, ale także współpracy na misji w Afganistanie.

Niemiecka prasa odnotowała też nieobecność w Monachium wysokiego przedstawiciela UE do spraw wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Catherine Ashton, która odwołała przyjazd i poleciała do Brazylii, oraz wystąpienie szefa Greenpeace Kumi Naidoo, który uznał, że uczestnicy konferencji dyskutują na „niewłaściwe tematy”, bo „następne wojny wybuchną wskutek biedy i kataklizmów”.

dodaj komentarz

komentarze


Medyczne centrum w Krakowie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Adaptacja i realizm
Wicepremier apeluje o jedność
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Groźny incydent w Libanie
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Czołgi poszły w las
Syndrom Karbali
Nauki i nauczki z Afganistanu
Ostrosz zamiast Mureny
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Powrót WAM-u
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Szef MON-u na Defence24 Days
SAFE staje się faktem!
NATO i USA o Iranie
Mundury noszą ludzie
„Kryzys” na AWL-u
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Bieg ku pamięci bohaterów
Świat się zbroi na rekordową skalę
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Systemy antydronowe poszukiwane
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
WAM coraz bliżej Łodzi
Lekcja 3 Maja
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Marynarz w koreańskim tyglu
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Natarcie w deszczu
Mosty nad Narwią
Bursztynowy wstrząs
Rzeźnik w rękach GROM-u
Od cyberkursu po mundurówkę
Zbrodnia bez kary
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Wyścig Stalina
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Kluczowe 30 dni
Strykery w akcji
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Kosmiczne oko armii
Wypadek w PKW UNIFIL
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Czekając na czołgi
Pościg Leopardów
Zbrodnia i kłamstwo
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Początek wielkiej historii
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Jest nowy szef BBN

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO