moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pięć goli Kawalerii i zero punktów

Jedenastoma bramkami uraczyli kibiców piłkarze Ludowego Klubu Sportowego Mierzyn i tomaszowskiej Kawalerii. Niestety, o jednego gola więcej strzelili rywale wojskowych. Bramki dla kawalerzystów zdobyli: dwie – Bartłomiej Kawecki (w 45. i 86. min), Wojciech Bogusz (w 64. min), Piotr Jaszczyk (w 67. min) i Daniel Żygalski (w 76. min).


Tomaszowianie po trzynastu minutach gry przegrywali w Mierzynie już 0:3, a wszystkie bramki strzelił dla gospodarzy Jarosław Kurzynoga. Swój festiwal strzelecki rozpoczął w czwartej minucie. Następnie wpisał się na listę strzelców w 10. i 13. min. W 28. min gospodarze prowadzili już 4:0 po golu zdobytym przez Grzegorza Sadłę. – Szybko straciliśmy trzy bramki i na dodatek w głupi sposób. W pierwszej połowie gospodarze ukarali nas jeszcze jednym golem, a nam udało się pokonać ich bramkarza tylko raz – mówi prezes Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria sierż. Piotr Mostowski. Wojskowi zdobyli bramkę „do szatni”, a w przerwie uprzytomnili sobie, że jeszcze tego meczu nie przegrali.

Kawalerzyści w drugiej połowie zagrali już dużo lepiej. Ambitnie gonili rywala, ale mimo strzelenia czterech bramek nie udało im się doprowadzić choćby do remisu, gdyż gospodarze powiększyli swoje konto o dwa celne trafienia: w 53. min gola zdobył Dawid Gawiński, a w 71. min Grzegorz Sadło. Kiedy w 86. min Bartłomiej Kawecki po raz drugi wpisał się na listę strzelców kawalerzystów do remisu dzieliła tylko jedna bramka. – Mogliśmy pójść za ciosem. Stworzyliśmy nawet jedną okazję do zmiany rezultatu, ale na więcej zabrakło nam już czasu. A szkoda, bo za ambitną walkę do samego końca chłopacy zasłużyli na wywiezienie z Mierzyna przynajmniej jednego punktu – twierdzi prezes.

Niestety, kawalerzyści przegrali piąty mecz z rzędu. Dwa kolejne rozegrają u siebie. 30 maja rywalem wojskowych będzie Gerlach Drzewica, a 2 czerwca Szczerbiec Wolbórz. Obie drużyny zajmują w tabeli miejsca tuż za Kawalerią (dziewiąte i dziesiąte), ale swoje mecze rozegrają jutro, a oprócz tego mają jeszcze po jednym zaległym spotkaniu.

* * * * *
W Mierzynie w pojedynku z LKS kawalerzyści wystąpili w składzie: st. sierż. Edward Adamczyk – Krystian Bożyk, st. szer. Adam Nowicki, Sebastian Nowak (od 15. min Łukasz Gutman; od. 75. min Paweł Kompa), Michał Lis (od 60. min Jakub Bogusz) – szer. Łukasz Lewandowski, Piotr Jaszczyk, Wojciech Bogusz, Bartłomiej Kawecki – Patryk Dziuba, Daniel Żygalski (od 70. min Łukasz Fangrat).

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Anglicy znów uciekną z obozu
Airbus A330 MRTT
PKW Irak zostaje w Jordanii
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Orka dobiła do brzegu
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Powrót Iksa
US Army zaprasza do świętowania
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Priorytety na szczyt NATO
Ważne decyzje w Brukseli
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Równanie z „Iksem”
Wsparcie ma znaczenie
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Sportowe jubileusze
Apetyt Smoka rośnie
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Zatrzymać drona
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Bez zmian w emeryturach
Pilny apel o rakiety do Patriotów
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Barakudy z Polski
Promocja oficerska na WAT
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Miliardy na obronność
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
NATO liczy wydatki przed szczytem
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Szermierze i pięściarki na podium
Poznański gen wolności
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Śmierć w sercu Azji
Zmiana na szczytach US Army w Europie
„Iks” nasz powszedni
SKON o budżecie MON-u
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Sojusznicza medycyna pola walki
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Ramię w ramię z Amerykanami
Przełomowe zdolności artylerzystów
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Na straży odporności Polski
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Podróż w ciemność
Polski wkład w operację „Overlord”
Uzbrojenie za 16,5 mld zł przekazane Ukrainie
Zbrodnicza farsa
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Królowa wspinaczki kończy karierę
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Niebo bez dominacji
Od dronów po lufy armatnie
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO