moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szkolenie poligonowe 1 bz

W czasie gdy w 7 kompanii zmechanizowanej dowodzonej przez  kpt. Sebastiana Radziwonkę przeprowadzana była ocena poziomu wyszkolenia drużyn zmechanizowanych, 5 kompania kpt. Michała Pietrzaka kontynuowała zajęcia ze szkolenia ogniowego.

Przeprowadzone zostały zajęcia na  temat: ćwiczenia w kierowaniu ogniem drużyny w natarciu w dzień oraz w obronie w nocy, ćwiczenia w rzucaniu granatami ręcznymi oraz strzelania szkolne i bojowe.

Szkolenie ogniowe jest jednym z najważniejszych elementów wyszkolenia współczesnego żołnierza, a opanowanie przez niego umiejętności właściwego wykorzystania w walce swojej broni świadczy o jego profesjonalizmie. W ramach zajęć żołnierze doskonalili umiejętności obserwacji, wykrywania i identyfikacji celów, meldowania o nich oraz zwalczania ich przy użyciu broni pokładowej wozów bojowych i indywidualnego uzbrojenia strzeleckiego, a także za pomocą granatów ręcznych.

Szkolenie poligonowe stwarza warunki do szkolenia ogniowego zbliżonego do realnego pola walki, stąd trening ogniowy był intensywny i efektywny. Ponadto poligon był okazją do wykonania po raz pierwszy strzelań dziennych i nocnych z nowego uzbrojenia, które weszło na wyposażenie jednostki – karabinów szturmowych Beryl oraz karabinków Mini Beryl, które okazały się bardzo skuteczną i celną bronią, szczególnie w warunkach nocnych.

Podczas zajęć szczególnym zaangażowaniem wykazali się: ppor. Michał Michalski – dowódca 3 plutonu zmechanizowanego, st. kpr. Mariusz Kowalczyk – dowódca drużyny oraz szeregowi: Paweł Tandek – celowniczy karabinu maszynowego i Łukasz Początko – strzelec karabinka granatnika. Żołnierze za osiąganie wzorowych wyników zostali wyróżnieni przez dowódcę kompanii.

Źródło: kpt. Michał Pietrzak

PZ

autor zdjęć: kpt. Michał Pietrzak

dodaj komentarz

komentarze


ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
 
Musimy być szybsi niż zagrożenie
„Różycki” zwodowany
Podejrzane manewry na Bałtyku
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Pracowity pobyt w kosmosie
Drukowanie dronów
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Ratownik w akcji
Święto sportów walki w Warendorfie
Planowano zamach na Zełenskiego
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Strażnicy polskiego nieba
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Policjanci w koszarach WOT
Flyer, zdobywca przestworzy
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Pancerny kot w polskim wojsku
Wyższe stawki dla niezawodowych
Ewakuacja Polaków z Izraela
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Czarna Pantera celuje
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
The Power of Infrastructure
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Miliardowe wsparcie dla PGZ
BWP-1 – historia na dekady
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Podróż w ciemność
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Świat F-35
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
Bezpieczniejsza Europa
Śmierć gorsza niż wszystkie
Inwestycja w żołnierzy
Kajakami po medale
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Broń przeciwko wrogim satelitom
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Dzieci wojny
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Wypadek Rosomaka
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Prezydent na wschodniej granicy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO