moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojskowa lekcja patriotyzmu

Pokazem musztry zakończył się festyn Żandarmerii Wojskowej i Dowództwa Garnizonu Warszawa z okazji Dnia Flagi RP. Działania na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa Polaków to elementy patriotyzmu. Dlatego festyn nazwano: „Bezpieczna jazda z biało-czerwoną”.


Alkogogle, symulatory zderzeń i dachowania, ale i ścianka wspinaczkowa czy pokaz ratownictwa drogowego to tylko niektóre atrakcje festynu, jakie przygotowały Żandarmeria, dowództwo stołecznego garnizonu i Państwowa Straż Pożarna na warszawskim placu Piłsudskiego. Atrakcjom przyglądał się wiceminister obrony narodowej Czesław Mroczek.

Co można było zobaczyć? Dorośli i młodzież dzięki alkogoglom przekonali się, jak trudno jest prowadzić auto, gdy ma się we krwi jakąkolwiek ilość alkoholu. Poczuli na własnej skórze, co dzieje się z człowiekiem w samochodzie podczas zderzenia, czy dachowania. Na szczęście doświadczeń tych nie nabyli w prawdziwym aucie, tylko w symulatorach i kinie 5D.

Strażacy pochwalili się sprawnością podczas pokazów usuwania skażenia chemicznego i w akcji ratowniczej przy wypadku drogowym. Aby wydobyć kierowców musieli odciąć dachy uczestniczącym w zderzeniu autom.

Wojskowe służby medyczne uczyły udzielać pierwszej pomocy. Pomagali żołnierzom warszawscy cywilni ratownicy PCK. Policjanci zorganizowali rowerowy tor przeszkód dla młodzieży. Można było również zaprojektować i wykonać własną koszulkę patriotyczną. Dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach i boiskach, ale też ucząc się zasad udzielania pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego. Naukę teoretyczną można było przećwiczyć na fantomach i na przygotowanym przez stołeczną policję rowerowym torze przeszkód. Przez cały czas nad bezpieczeństwem kilku tysięcy uczestników festynu czuwali żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Pokazali  też swoje pojazdy, m.in. radiowozy i motocykle.

Festyn odbywał się pod patronatem medialnym portalu polska-zbrojna.pl i miesięcznika „Polska Zbrojna”.

BAS

autor zdjęć: Wojciech Basiński

dodaj komentarz

komentarze


Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Królestwo pojazdów
Pancerny Poznań
Podchorążowie w dżungli
Powietrzne cysterny dla Polski
Musztra i marsz ubezpieczony
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Orka tuż, tuż
Apetyt Smoka rośnie
Niebo bez dominacji
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Minister obrony RFN w Polsce
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
At the Controls of F-35A Husarz
Ratunek na polu walki
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Marsz gąsienicowych kolumn
Śmierć w sercu Azji
Sportowe jubileusze
Ważne decyzje w Brukseli
Święto DGRSZ
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Sonda dla Jastrzębia
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Akcja na jeziorze
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Umowa na pociski do Patriotów
„Strzała weterana” spaja środowisko
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Mundur, medale i duma
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Sojusz Madrytu i Warszawy
Szermierze i pięściarki na podium
AMW oferuje mieszkania
Krok w stronę pokoju
Kraków zaprosił weteranów
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Koło zamachowe gospodarki
Polska szykuje się do produkcji Panter
Polski wkład w operację „Overlord”
Premier powołał nową wiceminister obrony
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Podróż w ciemność
Bez zmian w emeryturach
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Kajakarze i judocy w medalowej formie
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Zełenski traci Order Orła Białego?
Zbrodnicza farsa
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Wsparcie ma znaczenie
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Równanie z „Iksem”
Stała baza wojsk USA w Polsce
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO