moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kolejny krok

W ostatnim tygodniu kwietnia żołnierze służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR), którzy ukończyli czteromiesięczne szkolenie w wojskowych centrach szkolenia, podpisywali kontrakty na wykonywanie obowiązków służbowych w ramach NSR na stanowiskach służbowych m.in. w jednostkach wojskowych wchodzących w skład 11 Dywizji.


24 kwietnia przedstawiciele jednostek podległych 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11 LDKPanc) udali się do ośrodków szkolenia w całej Polsce i podpisywali kontrakty z żołnierzami służby przygotowawczej, którzy zgłosili chęć służenia w jednostkach dywizji. Ponad 250 żołnierzy, wśród których znajdują się także kobiety, podpisując kontrakty trwające od dwóch do czterech lat, dołączyło do szeregów żołnierzy NSR „Czarnej Dywizji”.

– Żołnierze byli zainteresowani dalszym przebiegiem swojej służby w ramach NSR oraz możliwościami wstąpienia w szeregi żołnierzy służby zawodowej – mówił kpt. Krzysztof Świrepo, który reprezentował 11 LDKPanc w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Stefan Czarnieckiego w Poznaniu. Nowo wcieleni żołnierze, którzy są specjalistami w różnych dziedzinach wojskowych, zakończyli pierwszy etap swojej przygody z wojskiem. Teraz przed nimi okres służby w ramach Narodowych Sił Rezerwowych. A najlepsi spośród nich w przyszłości staną w szeregach żołnierzy zawodowych.
 
Służba przygotowawcza jest skierowana do osób, które nie służyły w wojsku, a chciałyby wstąpić w szeregi żołnierzy NSR. Służbą tą jest kilkumiesięczne szkolenie w ośrodku szkolenia, które jest podzielone na dwa etapy. W pierwszej części żołnierze przechodzą trzymiesięczne szkolenie podstawowe. Następnie odbywa się szkolenie specjalistyczne, w czasie którego poznają wszystkie tajniki służby na określonych stanowiskach.

Źródło: chor. Rafał Mniedło/ 11 DKPanc

PZ

autor zdjęć: kpt. Krzysztof Świrepo

dodaj komentarz

komentarze


Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Młodzi medycy na poligonie
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Z prądem i pod prąd
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Oni strzegą naszego spokoju
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Pokolenie NATO
Siatka antydronowa
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Generał w niewoli
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Gorący lipiec PKW Łotwa
Dwa marzenia spełnione naraz
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Flanka pod strażą
Kartki sercem malowane
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Coraz więcej Alpha Scramble
Abordaż z polskim wsparciem
Legion Medyczny na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Ostatnie szlify przed defiladą
Wicher na morzu
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Nowy ośrodek badań WIML
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
„Wicher” na wodzie
Azjatycka szansa
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Rok 2027 bez Air Show Radom
MON i MSZ o szczycie NATO
Pamięć, która zobowiązuje
Kompania dronów zamiast Rosomaków

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO