moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

13 Dywizjon Trałowców ma nowego szefa sztabu

Komandor podporucznik Arkadiusz Kurdybelski został szefem Sztabu 13 Dywizjonu Trałowców w Gdyni.

Uroczystość mianowania i przekazania obowiązków odbyła się w obecności dowódcy 3 Flotylli Okrętów kontradmirała Mariana Ambroziaka oraz załóg okrętów wchodzących w skład dywizjonu.

Komandor podporucznik Arkadiusz Kurdybelski wstąpił do Akademii Marynarki Wojennej w roku 1996. Po ukończeniu studiów inżynierskich w 2000 roku rozpoczął dwuletnie studia magisterskie, aby w 2002 roku rozpocząć służbę na okrętach 13 Dywizjonu Trałowców. Całą swoją okrętową karierę związał z niszczycielem min ORP „Mewa”, na którym przez trzy pierwsze lata pełnił obowiązki dowódcy działu okrętowego obserwacji technicznej. W 2005 roku został zastępcą dowódcy okrętu, a trzy lata później jego dowódcą. W trakcie służby na tym okręcie trzykrotnie brał udział w operacjach w składzie Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO (SNMCMG1) na wszystkich szczeblach swojego dowodzenia (jako dowódca działu, zastępca dowódcy okrętu oraz jego dowódca). Brał także udział w międzynarodowych ćwiczeniach pod kryptonimem JOINT WARRIOR, NORTHERN COASTS, DANEX, BLUE GAME, BRILLANT MARINER, a także w operacjach przeciwminowych serii OPEN SPIRIT, OPLIT, OPLAT, OPEST na wodach wschodniego Bałtyku. 15 marca br. awansowany do stopnia komandora podporucznika objął obowiązki szefa sztabu 13 Dywizjonu Trałowców.

Źródło: kpt. mar. Piotr Wojtas/ 3 FO

PZ

autor zdjęć: kpt. mar. Piotr Wojtas

dodaj komentarz

komentarze


Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Armia testuje roboty do transportu
Czerwieńsze będą…
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Skrzydlate tygrysy nad Morzem Jońskim
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
NATO i USA o Iranie
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Więcej strzelnic w powiecie
Specjalsi przeciw flocie cieni
Od cyberkursu po mundurówkę
Trzynasty Husarz w powietrzu
Wraki w sonarze
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Nauki i nauczki z Afganistanu
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Bez zmian w emeryturach
Uczczono ofiary zamachu majowego
Rzeźnik w rękach GROM-u
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Ogień Strykerów. Tak ćwiczy US Army w Polsce
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Bieg ku pamięci bohaterów
Jest nowy szef BBN
Groźny incydent w Libanie
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Wojsko zaprasza rodziny
Syndrom Karbali
Borsuk po słowacku
Huta Częstochowa bliżej wojska
Borsuki zdały wodny egzamin
Bez schematów
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Hornet czyli „polski Shahed”
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Wyścig Stalina
Skrzydlaci komandosi
Ostatni most
Symbol skupiający wiele znaczeń
Biało-czerwona na Monte Cassino
Wypadek w PKW UNIFIL
Początek wielkiej historii
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Silniki do Abramsów pod fachową opieką
Przyszłość „Łucznika”
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Pancerniacy z Wesołej w światowej czołówce
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Terytorialsi zapraszają
Adaptacja i realizm

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO