moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Izraelczycy zniszczyli syryjski posterunek

W niedzielę armia izraelska odpowiedziała ogniem na kolejny ostrzał z terytorium Syrii. Podczas odwetowej akcji zniszczono stanowisko syryjskiego karabinu maszynowego. Izraelczycy ostrzegli, że będą ostro reagować na podobne incydenty, bez względu na ich okoliczności.


Armia izraelska za pomocą pocisku kierowanego Tamuz zniszczyła na Wzgórzach Golan stanowisko syryjskiego karabinu maszynowego, skąd w ciągu 24 godzin dwukrotnie ostrzelano jej patrole graniczne. Poinformował o tym na twitterze Ofir Gentelman, rzecznik premiera Benjamina Netanjahu. Jak przyznał, nie było pewności, czy pozycje armii rządowej zajmowali żołnierze czy też rebelianci. Ostrzały, które miały miejsce w sobotę i niedzielę spowodowały, że Izraelczycy czasowo wstrzymali prace przy umacnianiu muru bezpieczeństwa na granicy z Syrią.

Izraelski rzecznik wojskowy ppłk Peter Lerner podał, że w sobotnią noc pociski wystrzelone poprzez linię zawieszenia ognia trafiły jeepa w rejonie Tel Fares, w centralnej części Wzgórz Golan. Nie było rannych wśród członków patrolu granicznego. – Każdy ogień ze strony Syrii spotka się z natychmiastową odpowiedzią – powiedział minister obrony Izraela Mosze Yaalon. Dodał, że jego źródła zostaną „uciszone” po zidentyfikowaniu. – Nie pozwolimy, by syryjska armia lub jakikolwiek inny element naruszał suwerenność Izraela, otwierając ogień na nasze terytorium – powiedział Yaalon.

W ostatnich dniach tereny Syrii w rejonie Wzgórz Golan stały się polem walk między syryjską armią a powstańcami. Amos Gilad, urzędnik w izraelskim resorcie obrony stwierdził, że do starć dochodzi często w pobliżu linii rozgraniczenia wojsk. Stąd też zdarza się, że pociski spadają, zwykle przypadkowo, na terytorium Izraela. Przy czym dla Izraelczyków „nie ma znaczenia” w jakich okolicznościach doszło do ostrzału ich terytorium.

Źródła: Reuters, Jeruzalem Post, AFP, israelnationalnews.com

wr

autor zdjęć: Israel Defense Forces

dodaj komentarz

komentarze


„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Dyrygent w mundurze
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Ekstremalnie ważny cel
Amerykański szogun
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Waiting for the F-35
Co dalej z Tarczą Wschód?
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Piątka z czwartego wozu
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Ministrowie obrony Polski i Łotwy o strategicznej współpracy
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Partnerstwo Polski i Litwy
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Experience It Yourself
Wojskowy triumf na Gali Sportu
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Więcej mocy dla Orki
Ratować w chaosie. Medycy szkoleni jak na wojnie
O bezpieczeństwie u prezydenta
Medyczny impas
Przeprowadzka CSWOT-u
W cieniu dumy floty
Pucharowy medal na desce
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Człowiek, który sprzedał ciszę
Maj polskich żywych torped
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Kierunek Rumunia
Co nowego w przepisach?
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Niemiecka koncepcja wsparcia Polski
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
PKW „Noteć” – koniec misji
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Więcej niż alert: Jak państwo reaguje na zagrożenia terrorystyczne?
Good Morning, Orka!
To nie mogło się udać, ale…
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Polskie „Delty” prawie w komplecie
Premier wojenny
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Medale na lodzie i śniegu
FORT Kraków otwarty
Utraceni, lecz nie zapomniani
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Jak zbudować armię przyszłości
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Chińskie auta nawet nie zaparkują w pobliżu wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO