moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Minister Tomasz Siemoniak z wizytą w Tokio

W dniach 14−16 marca br. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywa z wizytą w Japonii.

Podczas wizyty minister Tomasz Siemoniak spotkał się m.in. z dowódcą Central Air Defence Force, gen. bryg. Kiyofuji oraz dyrektorem ds. międzynarodowych Ministerstwa Obrony Japonii i dyrektorem oddziału operacji obronnych. Polska delegacja odwiedziła także bazę JASDF (Japan Air Self-Defense Force) Iruma, gdzie minister Siemoniak obserwował ćwiczenia japońskiej baterii Patriot i systemu obrony powietrznej.

Przedstawiciele polskiego MON odwiedzili również Izbę Reprezentantów,  gdzie spotkali się z senatorami Gen Nakatani i Yasushiro Nakasone.

Spotkanie ministra Tomasza Siemoniaka z senatorem Gen Nakatani dotyczyło kwestii bezpieczeństwa regionu Azji Północno-Wschodniej i Europy, doświadczeń Japonii ze współpracy z USA w dziedzinie bezpieczeństwa regionalnego oraz zagadnień związanych z planami odbudowy Afganistanu, w szczególności po 2014 r.

Podczas rozmowy ministra Tomasza Siemoniaka i senatora Yasushiro Nakasone poruszono kwestie współpracy polsko-japońskiej oraz sytuacji bezpieczeństwa międzynarodowego.

W dalszej części wizyty polska delegacja udała się do Ministerstwa Obrony Japonii, gdzie odbyło się oficjalne powitanie z ceremoniałem wojskowym, po czym obaj ministrowie – Tomasz Siemoniak i Itsunori Onodera złożyli wieńce pod Pomnikiem Poległych na Służbie.

Po uroczystości rozpoczęły się rozmowy ministrów, których głównym tematem była współpraca obronna i wymiana między Polską i Japonią. – Intencją polskiego rządu jest współpraca z Japonią na wszystkich płaszczyznach – powiedział minister Siemoniak. – Uważamy, że najlepszym rozwiązaniem dla budowania globalnego bezpieczeństwa jest bliska współpraca państw, które wyznają te same wartości – dodał.

Tomasz Siemoniak i Itsunori Onodera rozmawiali także m.in. o wzmocnieniu mechanizmów współpracy obronnej Polski i Japonii, a także o możliwościach kooperacji technologicznej rodzimych przemysłów zbrojeniowych. Istotnym elementem dyskusji były również zagadnienia współpracy Japonii z NATO oraz tematyka bezpieczeństwa międzynarodowego, zarówno w regionie Azji, jak i Europy.

Spotkanie Tomasza Siemoniaka i Itsunori Onodery było pierwszym spotkaniem na szczeblu ministerialnym od 2008 roku, tj. od czasu wizyty wiceministra obrony Japonii w Polsce.

Ministrowi Tomaszowi Siemoniakowi towarzyszy szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Cieniuch.

Źródło: MON

PZ

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Policjanci w koszarach WOT
 
Czarna Pantera celuje
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Świat F-35
Broń przeciwko wrogim satelitom
Międzynarodowy festiwal lotnictwa. Zbliża się Air Show Radom 2025
Ewakuacja Polaków z Izraela
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Wyższe stawki dla niezawodowych
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Święto sportów walki w Warendorfie
Dzieci wojny
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
„Różycki” zwodowany
Nie żyje żołnierz PKW Irak
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
The Power of Infrastructure
Demony wojny nie patrzą na płeć
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Podejrzane manewry na Bałtyku
Planowano zamach na Zełenskiego
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Prezydent na wschodniej granicy
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Wypadek Rosomaka
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Flyer, zdobywca przestworzy
Śmierć gorsza niż wszystkie
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Drukowanie dronów
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Kajakami po medale
Bezpieczniejsza Europa
Inwestycja w żołnierzy
Podróż w ciemność
BWP-1 – historia na dekady
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Pancerny kot w polskim wojsku
Strażnicy polskiego nieba
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Ratownik w akcji
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
Pracowity pobyt w kosmosie
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO