moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie z wojskową koloratką

3 lutego w podczas uroczystej mszy świętej odprawianej w helskiej parafii wojskowej z mundurem pożegnał się ksiądz kmdr por. Jan Maliszewski, kapelan Garnizonu Władysławowo. Uroczystość odbyła się w asyście Kompanii Honorowej 43 Batalionu Saperów i pocztów sztandarowych.


Po niespełna 21 latach wojskowej posługi kapłańskiej szeregi Marynarki Wojennej opuścił ksiądz kapelan kmdr por. Jan Maliszewski. W ostatniej wojskowej mszy odprawianej w języku kaszubskim kapelanowi towarzyszyła Kompania Honorowa 43 Batalionu Saperów, poczty sztandarowe, delegacje marynarzy oraz mieszkańcy Garnizonu Władysławowo. W uroczystości uczestniczył komendant Akademii Marynarki Wojennej kontradmirał Czesław Dyrcz, dowódca 43 Batalionu Saperów – dowódca Garnizonu Władysławowo kmdr por. Kazimierz Babiński, dowódca Punktu Bazowania Hel kmdr ppor. Leszek Smarzyński oraz zaproszeni goście. Kmdr por. Kazimierz Babiński przypomniał zebranym przebieg służby wojskowej księdza Maliszewskiego oraz podziękował za posługę kapłańską.

Ksiądz komandor porucznik Jan Maliszewski urodził się 23 czerwca 1957 roku w Białymstoku. W 1992 roku rozpoczął posługę kapłańską w duszpasterstwie wojskowym. W styczniu 1993 roku został wyznaczony na stanowisko kapelana – proboszcza parafii Wojskowej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu. Od 1995 roku przez rok pełnił służbę na stanowisku kapelana II Dywizji Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Następnie został skierowany do Gdyni, gdzie przez 4 lata pełnił obowiązki kapelana Akademii Marynarki Wojenne i 3 Flotylli Okrętów. W 1999 roku ksiądz Jan Maliszewski uczestniczył w misji w Libanie, a następnie w latach 2001–2004 pełnił obowiązki kapelana PKW w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. Z dniem 1 sierpnia 2004 roku został mianowany kapelanem Garnizonu Władysławowo.
Ksiądz kapelan komandor porucznik Jan Maliszewski jest doktorantem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Źródło: kmdr ppor. Radosław Pioch

PZ

autor zdjęć: Archiwum 43 bsap

dodaj komentarz

komentarze


Nowe łodzie wojsk specjalnych
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Mosty nad Narwią
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Syndrom Karbali
Adaptacja i realizm
Groźny incydent w Libanie
Czekając na czołgi
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Bursztynowy wstrząs
Wicepremier apeluje o jedność
Szef MON-u na Defence24 Days
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Bieg ku pamięci bohaterów
„Kryzys” na AWL-u
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Mundury noszą ludzie
Ostrosz zamiast Mureny
Pościg Leopardów
Początek wielkiej historii
Świat się zbroi na rekordową skalę
WAM coraz bliżej Łodzi
Medyczne centrum w Krakowie
Zbrodnia i kłamstwo
Kluczowe 30 dni
Nauki i nauczki z Afganistanu
Strykery w akcji
Od cyberkursu po mundurówkę
Zbrodnia bez kary
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Kosmiczne oko armii
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Wyścig Stalina
Wypadek w PKW UNIFIL
Jest nowy szef BBN
NATO i USA o Iranie
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Czołgi poszły w las
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Lekcja 3 Maja
Powrót WAM-u
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Rzeźnik w rękach GROM-u
Marynarz w koreańskim tyglu
Systemy antydronowe poszukiwane
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
SAFE staje się faktem!
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Natarcie w deszczu
Sejm uchwalił ustawę o SAFE

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO