moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie ze służbą

Kmdr por. Jerzy Reclaw, zastępca komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, po 37 latach zawodowej służby wojskowej odszedł do rezerwy. Oficer był związany z usteckim ośrodkiem szkolenia od początku swojej służby.


W uroczystości pożegnania kmdr. Jerzego Reclawa, która odbyła się 1 lutego, wziął udział szef szkolenia Marynarki Wojennej kontradmirał Stanisław Kania, szef obrony przeciwlotniczej MON generał brygady Jan Gabryś, wiceadmirał rez. Maciej Węglewski, przedstawiciele władz samorządowych Ustki i Słupska, licznie zgromadzeni żołnierze i pracownicy wojska CSMW oraz jednostek wojskowych Garnizonu Ustka.

Komendant CSMW kmdr Zenon Juchniewicz podkreślił nienaganną służbę kmdr. por. Reclawa oraz jego zasługi dla Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w ciągu 37 lat służby. Podczas uroczystości kmdr por. Reclaw został wyróżniony Kordzikiem Honorowym Sił Zbrojnych, który otrzymał z rąk kontradmirała Stanisława Kani, oraz listem pochwalnym ze zdjęciem na tle sztandaru i wpisem zasług do kroniki CSMW.

******

Kmdr por. Jerzy Reclaw jest absolwentem Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Gdyni. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1980 roku w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej na stanowisku wykładowcy cyklu silników spalinowych, a następnie starszego wykładowcy cyklu drenażu i OPA, z którym był związany przez następnych 8 lat. W 1991 roku objął stanowisko kierownika sekcji planowania, a w 1994 roku starszego oficera Wydziału Planowania i Szkolenia. Rok później został szefem wydziału. W 2000 roku kmdr por. Reclaw został wyznaczony na stanowisko zastępcy komendanta Centrum, z którego odszedł do rezerwy. Za swoją służbę był wielokrotnie wyróżniany medalami resortowymi i państwowymi: złoty medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz  „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, złotym medalem „Za Długoletnią Służbę”, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Morskim Krzyżem Zasługi oraz Odznaką Honorową Marynarki Wojennej.

Źródło: kmdr ppor. Robert Biernaczyk/ CSMW

PZ

autor zdjęć: CSMW

dodaj komentarz

komentarze


Biało-czerwona na Monte Cassino
Tu nie ma miejsca na błędy
Czerwieńsze będą…
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Symbol skupiający wiele znaczeń
Ochrona lasu dla obronności
Generał z cienia
Polsko-kanadyjska współpraca
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Roboty saperskie bez tajemnic
Polsko-estońska współpraca
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Od cyberkursu po mundurówkę
Początek wielkiej historii
Marsz prawdę ci powie
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Adaptacja i realizm
Witajcie w domu, Husarze!
Wypadek w PKW UNIFIL
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
Sprawdzian dla zawiszaków
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
„Burza” na horyzoncie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Huta Częstochowa bliżej wojska
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Tatuaże pod mundurem
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Sprawdzian na Bornholmie
Przed misją w Rumunii
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
WAT wzmacnia „opelotkę”
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Desant na Odrze
Ryś w boksie
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Husarze już w Polsce!
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Równanie z „Iksem”
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
NATO i USA o Iranie
Groźny incydent w Libanie
Bez zmian w emeryturach
Polski wkład w San
Nowe miny przeciwpiechotne dla polskiego wojska
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Czekamy na F-35
Bieg ku pamięci bohaterów
Poznaj tajemnice Husarza
Bez patosu o misjach
Syndrom Karbali
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO