moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Internauci przyznali swojego Buzdygana

Autor bloga o Afganistanie, Marcin Ogdowski, zwyciężył w plebiscycie miesięcznika „Polska Zbrojna” i jako pierwszy w historii otrzyma od naszych czytelników Buzdygana. Nagrodę nazywaną wojskowym Oscarem dostają osoby, które przyczyniły się do budowy wizerunku nowoczesnego wojska.


„To człowiek, który zmienił oblicze Wojska Polskiego. Dzięki prowadzonemu przez niego blogowi «zAfganistanu.pl» przetrwałam osiem najtrudniejszych miesięcy w moim życiu – misję mojego męża w Afganistanie” – napisała żona jednego z żołnierzy, zgłaszając kandydaturę Marcina Ogdowskiego.

Na dziennikarza portalu Interia.pl głosowało 64 proc. internautów. A rywalizacja nie była łatwa. Dziennikarz konkurował ppor Katarzyną Tomiak, pierwszą Polką, która została pilotem odrzutowca i wiceministrem spraw zagranicznych Bogusławem Winidem. Ale to do Ogdowskiego powędruje posrebrzana replika szesnastowiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej.

Marcin Ogdowski jest dziennikarzem od 13 lat. Pisał korespondencje z Iraku i Afganistanu. Przy założonym przez niego blogu powstało kilkutysięczne forum skupiające żołnierzy, ich rodziny i wszystkich zainteresowanych afgańskim konfliktem.

W tegorocznej edycji Buzdyganów to jedyny laureat spoza środowiska wojskowych. Podczas marcowej gali nagrody otrzymają jeszcze: kpt. mar. pilot Sebastian Bąbel; dowódca zespołu bojowego Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca; zespół żołnierzy jednostki Formoza; st. chor. sztab. Andrzej Wojtusik, pomocnik dowódcy Wojsk Lądowych ds. podoficerów oraz ppłk Cezary Kiszkowiak z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Tych zwycięzców wyłoniła kapituła nagrody.


Przypominamy, że cały czas możecie oddawać swoje głosy w Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego.

  Sportowy plebiscyt polski-zbrojnej.pl

Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego wchodzi w decydującą fazę. Teraz to Wy, czytelnicy portalu polska-zbrojna.pl zadecydujecie, któremu z zawodników przypadnie tytuł „Sportowca Roku 2012”. Zapraszamy do udziału w głosowaniu!
PZ

dodaj komentarz

komentarze

~spadochroniarz
1359019860
GRATULACJE!!!!! Dobra robota robiona z PASJĄ!!!!!
BF-DB-A3-17

Orka dobiła do brzegu
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Okręt skrojony na Bałtyk
Szermierze i pięściarki na podium
Sojusznicza medycyna pola walki
Sprawdzian charakteru
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Niebo bez dominacji
Priorytety na szczyt NATO
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Wsparcie ma znaczenie
Atak w Porcie Elbląg
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Zbrodnicza farsa
Ramię w ramię z Amerykanami
Bez zmian w emeryturach
Zasadzka w leśnych ostępach
Ważne decyzje w Brukseli
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ratunek z powietrza
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Poznański gen wolności
„Strzała weterana” spaja środowisko
Mundur, medale i duma
Elektronika dla obrony powietrznej
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Strzelać jak Polacy
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Cyberparasol nad wyborami
Apetyt Smoka rośnie
Polski wkład w operację „Overlord”
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Sportowe jubileusze
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Wojna pod lupą
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Przerzut Abramsów do Lublina
Śmierć w sercu Azji
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Twardy ma moc
Podróż w ciemność
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Równanie z „Iksem”
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
PKW Irak zostaje w Jordanii
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO