moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Internauci przyznali swojego Buzdygana

Autor bloga o Afganistanie, Marcin Ogdowski, zwyciężył w plebiscycie miesięcznika „Polska Zbrojna” i jako pierwszy w historii otrzyma od naszych czytelników Buzdygana. Nagrodę nazywaną wojskowym Oscarem dostają osoby, które przyczyniły się do budowy wizerunku nowoczesnego wojska.


„To człowiek, który zmienił oblicze Wojska Polskiego. Dzięki prowadzonemu przez niego blogowi «zAfganistanu.pl» przetrwałam osiem najtrudniejszych miesięcy w moim życiu – misję mojego męża w Afganistanie” – napisała żona jednego z żołnierzy, zgłaszając kandydaturę Marcina Ogdowskiego.

Na dziennikarza portalu Interia.pl głosowało 64 proc. internautów. A rywalizacja nie była łatwa. Dziennikarz konkurował ppor Katarzyną Tomiak, pierwszą Polką, która została pilotem odrzutowca i wiceministrem spraw zagranicznych Bogusławem Winidem. Ale to do Ogdowskiego powędruje posrebrzana replika szesnastowiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej.

Marcin Ogdowski jest dziennikarzem od 13 lat. Pisał korespondencje z Iraku i Afganistanu. Przy założonym przez niego blogu powstało kilkutysięczne forum skupiające żołnierzy, ich rodziny i wszystkich zainteresowanych afgańskim konfliktem.

W tegorocznej edycji Buzdyganów to jedyny laureat spoza środowiska wojskowych. Podczas marcowej gali nagrody otrzymają jeszcze: kpt. mar. pilot Sebastian Bąbel; dowódca zespołu bojowego Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca; zespół żołnierzy jednostki Formoza; st. chor. sztab. Andrzej Wojtusik, pomocnik dowódcy Wojsk Lądowych ds. podoficerów oraz ppłk Cezary Kiszkowiak z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Tych zwycięzców wyłoniła kapituła nagrody.


Przypominamy, że cały czas możecie oddawać swoje głosy w Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego.

  Sportowy plebiscyt polski-zbrojnej.pl

Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego wchodzi w decydującą fazę. Teraz to Wy, czytelnicy portalu polska-zbrojna.pl zadecydujecie, któremu z zawodników przypadnie tytuł „Sportowca Roku 2012”. Zapraszamy do udziału w głosowaniu!
PZ

dodaj komentarz

komentarze

~spadochroniarz
1359019860
GRATULACJE!!!!! Dobra robota robiona z PASJĄ!!!!!
BF-DB-A3-17

Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Szkolenia na pomostówkę
PKW Irak zostaje w Jordanii
Odnaleziono „Roja”
Zapraszamy na defiladę
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
„Wicher" wkrótce na wodzie
Lubawa wyposaży saperów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Morska parada 15 sierpnia
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Nocna próba na Wisłostradzie
MON i MSZ o szczycie NATO
Generał w niewoli
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Młodzi medycy na poligonie
Flanka pod strażą
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Powietrzna defilada
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Abordaż z polskim wsparciem
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Legion Medyczny na poligonie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Szachownica na Wisłostradzie
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Wsparcie ma znaczenie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Bataliony przyszłości
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Coraz więcej Alpha Scramble
Z prądem i pod prąd
PGZ o koalicji antybalistycznej
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Gorący lipiec PKW Łotwa
Wicher na morzu
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Próba przed morską paradą
Kompania dronów zamiast Rosomaków
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Azjatycka szansa
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Walka, entuzjazm i nadzieja
Cyfrowa tarcza F-16

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO