moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Spotkanie opłatkowe z żołnierzami

Chcę życzyć, aby siły zbrojne czuły, że są własnością całego narodu życzył żołnierzom Wojska Polskiego, Prezydent RP Bronisław Komorowski w czasie spotkania wigilijnego.


Prezydent RP i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak spotkali się z żołnierzami w 3 Warszawskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

W wydarzeniu uczestniczyli również szef BBN minister Stanisław Koziej, szef SG WP generał Mieczysław Cieniuch, przedstawiciele Sił Zbrojnych RP, kierownictwo MON oraz rodziny żołnierzy.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu sprzętu będącego na wyposażeniu 3BROP. Następnie zebrani goście udali się do stołówki żołnierskiej, gdzie tradycyjnie podzielili się opłatkiem.

– Myślę, że na gruncie wojska, spraw obronności kraju jest potrzebna do pewnego stopnia tzw. ekumenia polityczna, czyli wysiłek na rzecz szukania tego, co wspólne w obszarze obronności i bezpieczeństwa kraju – powiedział prezydent. Ponadto pogratulował wojsku, że cieszy się poparciem i sympatią całego społeczeństwa, także często skonfliktowanych sił politycznych.


Podczas spotkania Zwierzchnik Sił Zbrojnych złożył życzenia świąteczne nie tylko żołnierzom w kraju, ale także – za pośrednictwem telebimu – pełniącym służbę w Afganistanie. Wyraził nadzieję, że żołnierskie szczęście przejawiać się będzie zarówno na polu walki, jak i w bezpiecznym powrocie do domu.

Ze szczególną serdecznością prezydent zwrócił się do rodzin żołnierzy. – Razem z wojskowymi dźwigają one cząstkę odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju i cząstkę ciężaru związanego ze służbą. Życzę wszystkim, aby jak najwięcej w domach żołnierskich było szczęścia, radości i poczucia, że stanowimy wszyscy razem jedną wielką rodzinę – powiedział.

Do życzeń przyłączył się również dowódca Sił Powietrznych gen. broni pil. Lech Majewski. Podziękował prezydentowi i zebranym gościom za przybycie do brygady.– To dowód wsparcia dla Sił Powietrznych i naszej służby – podkreślił.

PZ

autor zdjęć: mjr Robert Siemaszko

dodaj komentarz

komentarze


Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Gotowi na każdy scenariusz
Ostrosz zamiast Mureny
Hornet czyli „polski Shahed”
WAM coraz bliżej Łodzi
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Borsuk po słowacku
Początek wielkiej historii
Psy na… materiały wybuchowe
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Więcej strzelnic w powiecie
Ogień Strykerów. Tak ćwiczy US Army w Polsce
Armia testuje roboty do transportu
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Trzynasty Husarz w powietrzu
Od cyberkursu po mundurówkę
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
NATO i USA o Iranie
Wyścig Stalina
Uczczono ofiary zamachu majowego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Bez schematów
Powrót WAM-u
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Adaptacja i realizm
Nauki i nauczki z Afganistanu
Skrzydlaci komandosi
Ostatni most
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Wypadek w PKW UNIFIL
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Przygotowania do lotu do Polski
Wojsko zaprasza rodziny
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Specjalsi przeciw flocie cieni
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Syndrom Karbali
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Rzeźnik w rękach GROM-u
Bez zmian w emeryturach
Terytorialsi zapraszają
Groźny incydent w Libanie
Pancerniacy z Wesołej w światowej czołówce
Bieg ku pamięci bohaterów
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Jest nowy szef BBN
Borsuki zdały wodny egzamin
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Skrzydlate tygrysy nad Morzem Jońskim
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Przyszłość „Łucznika”
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Kluczowe 30 dni
SAFE staje się faktem!
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Desant na Bornholm
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO