moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Spotkanie opłatkowe we wrocławskim Centrum

W Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, przy wigilijnym stole, w prawdziwie świątecznych nastrojach spotkali się żołnierze oraz pracownicy wojska.


Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się krótkim podsumowaniem mijającego już, bardzo intensywnego dla Centrum 2012 roku, którego dokonał komendant, pułkownik Andrzej Dutka.  

Komendant Centrum podziękował wszystkim za trud włożony w realizację zamierzonych celów, a także za wysoki poziom szkolenia, który nie pozostaje niezauważony zarówno przez kursantów przebywających na różnego rodzaju szkoleniach, jak i przez przełożonych.

Szczególne słowa podziękowania za wieloletnią pracę, codzienne zaangażowanie, sumienność i rzetelność w wykonywaniu obowiązków na zajmowanych stanowiskach pracy, pułkownik Andrzej Dutka, skierował do pani Ireny Sety oraz pana Ryszarda Abrama, pracowników Centrum, którzy w związku z zakończeniem pracy zawodowej, w raz z nadejściem 2013 roku przechodzą na emeryturę. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale niezaprzeczalnym faktem jest, iż zarówno pani Ireny, jak i pana Ryszarda, będzie nam ogromnie brakowało. Posiadana przez nich wiedza fachowa i wieloletnie doświadczenie, pozwalało przez lata na prowadzenie zorganizowanej i w pełni profesjonalnej działalności ich komórek organizacyjnych.

Spotkanie opłatkowe nie mogło odbyć się bez udziału kapelana Centrum, księdza majora Marcina Kwiatkowskiego, który wzbogacił naszą wigilię o modlitwę i refleksję nad zbliżającym się okresem wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia.

Tradycyjnie wszyscy zgromadzeni, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Na odświętnie udekorowanym stole nie zabrakło przysłowiowych dwunastu potraw. Przybyli goście mogli spróbować m.in. takich specjałów jak: barszcz z uszkami, kapusta z grochem, czy wyśmienite pierogi z kapustą i grzybami.

Źródło: kpt. Ewa Nowicka-Szlufik, Paulina Wojciechowska

 

PZ

autor zdjęć: kpt. Ewa Nowicka-Szlufik, Paulina Wojciechowska

dodaj komentarz

komentarze


AWL stawia na rozbudowę
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Francuski most na Odrze
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
PKW Irak ewakuowany
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
„Ślązak” w warsztacie
Zachodnia granica wciąż pod kontrolą
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Historyczny triumf terytorialsa
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Nie tylko błękitne berety
Artylerzyści z Węgorzewa w natarciu
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
MON pomoże uczcić ofiary UPA
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
A może studia na WAT?
Lasery dla polskiego wojska
Debata o bezpieczeństwie
ASzWoj zaprasza na dzień otwarty
Testy autonomicznego Black Hawka
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Latający Wartownik dla polskiego wojska
Początek wielkiej historii
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Piekło „Pługa”
Pierwsze oderwanie od ziemi
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Polsko-estoński sojusz
Od wirówki do lotu Gripenem
Rekordowa ulga dla Nitro-Chemu
Kompetencje warte ponad milion dolarów
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
Wypadek w PKW UNIFIL
Buty żołnierzy po nowemu
NATO coraz silniejsze
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Czas nadziei, czas pokoju
Program „Narew” się rozkręca
Patrol z Syriusza
GROM pod nowym dowództwem
Polski sukces w Duńskim Marszu
Pierwsze K9 w Braniewie
Fabryka pocisków ziemia–powietrze
Ćwiczą, aby bronić granicy
Polska buduje przewagę w kosmosie
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Ratunek na szczycie
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Szkoła pilotów FPV

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO