moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Święto 1 Dywizjonu Lotniczego w Afganistanie

W bazie Ghazni piloci i personel naziemny 1 Dywizjonu Ziemi Łęczyckiej uroczyście obchodzili swoje święto.

W Afganistanie piloci i personel naziemny rzadko kiedy mają czas na świętowanie. 6 grudnia 2012 roku, w przerwach pomiędzy wylotami, żołnierze dywizjonu spotkali się na uroczystym apelu z okazji kolejnej rocznicy powstania swojego pododdziału.

Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego generał brygady Andrzej Tuz podziękował im za ich dotychczasową działalność, za wsparcie, którego codziennie udzielają śmigłowce żołnierzom wyruszającym na patrole i życzył pilotom „żołnierskiego szczęścia”.

Głos zabrał również dowódca Samodzielnej Grupy Powietrzno-Szturmowej, podpułkownik pilot  Piotr Hering. W tym szczególnym dniu – choćby tylko na chwilę wszyscy piloci wracają myślami do swojego pierwszego instruktora, wychowawców, weteranów, do uwielbianych w młodzieńczych marzeniach bohaterów podniebnych zmagań. Święto jest doskonałą okazją do oddania im honorów.

Dowódca polskich „śmigieł” po przypomnieniu chlubnych tradycji dywizjonu przekazał najserdeczniejsze żołnierskie pozdrowienia dla lotników i całego personelu naziemnego. Efektowny przelot  śmigłowca Mi-24 nad głowami żołnierzy 1 Dywizjonu Lotniczego i zaproszonych gości zakończył jubileuszowe obchody.

Z okazji święta 1 Dywizji dowódca PKW uhonorował nagrodami i listami pochwalnymi: mjr. Waldemara Stafijowskiego, kpt. Marcina Heidricha, mjr. Arkadiusza Bugaja, st. chor. Adama Rakowieckiego, chor. Pawła Studzinskiego, kpt. Pawła Wojtczaka i kpt. Marcina Kniecia.

Źródło: kpt.  Janusz Błaszczak

PZ

autor zdjęć: kpt. Janusz Błaszczak

dodaj komentarz

komentarze


„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Podróż w ciemność
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Umowa na pociski do Patriotów
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
„Strzała weterana” spaja środowisko
Zełenski traci Order Orła Białego?
Królestwo pojazdów
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Krok w stronę pokoju
Mundur, medale i duma
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Ważne decyzje w Brukseli
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Ratunek na polu walki
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Polska szykuje się do produkcji Panter
AMW oferuje mieszkania
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Sportowe jubileusze
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Święto DGRSZ
Apetyt Smoka rośnie
Stała baza wojsk USA w Polsce
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Musztra i marsz ubezpieczony
Przerzut Abramsów do Lublina
Wsparcie ma znaczenie
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Ratunek z powietrza
Kraków zaprosił weteranów
Śmierć w sercu Azji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Niebo bez dominacji
Marsz gąsienicowych kolumn
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Zbrodnicza farsa
Premier powołał nową wiceminister obrony
Sojusz Madrytu i Warszawy
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
At the Controls of F-35A Husarz
Orka tuż, tuż
Sonda dla Jastrzębia
Równanie z „Iksem”
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Powietrzne cysterny dla Polski
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Pancerny Poznań
Bez zmian w emeryturach
Minister obrony RFN w Polsce
Polski wkład w operację „Overlord”
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Podchorążowie w dżungli
Szermierze i pięściarki na podium
Akcja na jeziorze
Koło zamachowe gospodarki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO