moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Święto artylerzystów w 17 BZ

Artylerzyści z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej uroczyście obchodzili święto, któremu patronuje święta Barbara.


Jak co roku 4 grudnia na placu apelowym w wędrzyńskim garnizonie odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Uroczystość została poprzedzona mszą świętą odprawioną w intencji wszystkich artylerzystów.

Tego dnia w uroczystym apelu, oprócz żołnierzy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17 WBZ), udział wzięli także przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej 7 Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej, silnie związani z wędrzyńskimi artylerzystami.

W trakcie swojego wystąpienia szef Wojsk Rakietowych i Artylerii 17 WBZ podpułkownik Roman Bogusz podkreślił, że artyleria i wojska rakietowe są bardzo istotnym elementem sił zbrojnych.

– Już wielki wódz Napoleon Bonaparte, zwany bogiem wojny powiedział, że bitwę wygrywa ten, kto ma silniejszą artylerię To artyleria zdobywa teren, piechota go zajmuje. Pododdziały artylerii oraz plutony przeciwpancerne 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej mają wiele powodów do satysfakcji i świętowania. W wojennych warunkach Afganistanu przeszły one twardą szkołę ognia. To dzięki obsługom armatohaubic Dana żołnierze piechoty czuli się pewnie i bezpiecznie podczas wykonywania zadań w rejonie misji.

W trakcie obchodów uroczyście wyróżniono żołnierzy 7dAKW, którzy wykazali się najlepszymi wynikami szkoleniowymi oraz nienaganną postawą żołnierską. Szczególnym wyróżnieniem doceniony został kapitan Andrzej Kowalczyk, który w czasie obchodów święta Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu zajął drugie miejsce, a tym samym tytuł wicemistrza ognia artyleryjskiego na szczeblu Wojsk Lądowych. W czasie konkursu wykazał się doskonałą wiedzą artyleryjską oraz odpornością psychiczną, przez co pokonał wielu konkurentów z całej Polski.

Codzienny trud artylerzystów docenił pułkownik Zenon Brzuszko, zastępca dowódcy 17 WBZ, który w swoim przemówieniu podziękował artylerzystom za codzienny trud i zaangażowanie w wykonywanie niezwykle trudnych i wymagających precyzji zadań.

Tegoroczne święto wędrzyńscy artylerzyści obchodzili bardzo aktywnie. Tuż po uroczystej zbiórce zakończonej defiladą udali się nad jezioro Postomsko, gdzie czekały ich takie atrakcje jak: strzelanie z kuszy, zawody w zespołowym cięciu drewnianych pali i inne konkurencje sportowe.

Źródło: st. szer. Łukasz Kermel

PZ

autor zdjęć: st. szer. Łukasz Kermel

dodaj komentarz

komentarze


Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Chunmoo trafią do Gostynina
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Pasja i fart
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Wojna sześcioosobowych armii
Rosomaki na lądzie i morzu
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Kadeci na start
Wypadek w PKW UNIFIL
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Lepiej uczyć się na misjach niż na wojnie
Ślubowanie adeptów sztuki wojskowej
Zbrodnia bez kary
Od cyberkursu po mundurówkę
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Wielkie serce K9
Adaptacja i realizm
Twarde na poligonie
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Początek wielkiej historii
Ochrona w gotowości
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
„Kryzys” na AWL-u
Psiakrew, harmata!
NATO i USA o Iranie
Syndrom Karbali
Pirania zdała egzamin
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Zasiąść za sterami Apache’a
Wojsko testuje systemy antydronowe
Cel: wzmocnić odporność małych społeczeństw
Ćwiczą i budują drony w 17 WBZ
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Fińska armia luzuje rygory
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Zbrodnia i kłamstwo
Groźny incydent w Libanie
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Marynarz w koreańskim tyglu
Armia na kryzys
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Na służbie z karabinem, po godzinach z szablą w dłoni
Debata o bezpieczeństwie
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Rzeźnik w rękach GROM-u
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Miecz w ręku NATO
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Pierwsze loty
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Bądź bezpieczny w sieci

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO