moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Trzy biatlonistki w czołowej dwudziestce

W Ostersund zakończyła się pierwsza runda zawodów o Puchar Świata w biatlonie. W ostatnim biegu na dochodzenie bardzo dobrze spisały się reprezentantki Polski, które zajęły trzy miejsca w pierwszej dwudziestce. Najlepsza była st. szer. Krystyna Pałka – finiszowała na 11. pozycji.

W trzecim w tym sezonie starcie indywidualnym w Pucharze Świata wystartowało pięcioro reprezentantów Polski: cztery panie i st. szer. Łukasz Szczurek. W biegu pościgowym punkty do klasyfikacji PŚ zdobyły trzy Polki. Tak udanej pierwszej pucharowej rundy nasze reprezentantki nie miały od momentu, kiedy pojawiły się na biatlonowych trasach. Po raz trzeci w tym sezonie w Ostersund, a po raz dziewiętnasty w karierze, triumfowała Norweżka Tora Berger. Krystyna Pałka z 16. pozycji, którą zajmowała po sprincie, w biegu na dochodzenie przesunęła się na 11. Trzy pozostałe Polki również awansowały na wyższe miejsca. St. szer. Magdalena Gwizdoń na trasę biegu pościgowego wyruszyła jako dwudziesta (takie miejsce zajęła w sprincie) i po drodze wyprzedziła dwie rywalki. Z kolei Weronika Nowakowska-Ziemniak z 25. pozycji awansowała na 16., a st. szer. Paulina Bobak z 48. na 43.

St. szer. Magdalena Gwizdoń w biegu pościgowym „pudłowała” aż cztery razy

Po raz trzeci w tym sezonie najlepiej z Polek zaprezentowała się st. szer. Krystyna Pałka. Zawodniczka z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu i wychowanka Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko w biegu na dochodzenie tylko raz pomyliła się na strzelnicy. „Spudłowała” przy ostatnim, dwudziestym strzale. Na trasie do końca walczyła o zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. Wcześniej ta sztuka w biegu na dochodzenie udała jej się tylko raz w zeszłym sezonie. W zawodach w Rosji zajęła 10. lokatę i był to najlepszy wynik w historii startów Polek w biegu, który nazywany jest też pościgowym. W Ostersund Pałka była jedenasta i wywalczyła 30 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W sumie zgromadziła już 91 oczek. Ten wynik daje jej ósmą pozycję w rankingu PŚ. Nowakowska w trzecim biegu poprawiła swój dorobek punktowy o 25 oczek, a Gwizdoń o 23. Ta pierwsza w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje 17. miejsce (66 pkt.), a zawodniczka z wrocławskiego WZS 20. (60 pkt.).

Bieg na dochodzenie mężczyzn wygrał Francuz Martin Fourcade. Na finiszu po zaciętej walce wyprzedził Niemca Andreasa Birnbachera. Trzeci był Rosjanin Anton Szipulin, który na trasę biegu pościgowego wyruszył z 23. pozycji. Jedyny z Polaków, który zakwalifikował się do wyścigu na dochodzenie st. szer. Łukasz Szczurek zajął to samo miejsce, które zajmował po starcie – 60. Zawodnik Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko tylko na półmetku cieszył się z awansu o trzy pozycje. Jednak Polak po ostatnim strzelaniu musiał pokonywać dwie karne rundy i stracił okazję zajęcia lepszego miejsca niż ostatnie.

 

Wyniki

Bieg pościgowy kobiet: 1. Tora Berger (Norwegia) 31 min 1,9 s (1 runda karna); 2. Daria Domraczewa (Białoruś) – strata 29,8 s (1); 3. Andrea Henkel (Niemcy) – 51,5 (0); 4. Olga Wiluchina (Rosja) – 1.10,0 (2); 5. Olena Pidruszina (Ukraina) – 1.15,2 (3); 6. Marie Laure Brunet (Francja) – 1.19,0 (1); …; 11. Krystyna Pałka (Polska) – 2.03,2 (1); 16. Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska) – 2.23,2 (3); 18. Magdalena Gwizdoń (Polska) – 2.32,1 (4); 43. Paulina Bobak (Polska) – 4.40,2 (3).

Bieg pościgowy mężczyzn: 1. Martin Fourcade (Franca) 33 min 3,5 s (1 runda karna); 2. Andreas Birnbacher (Niemcy) – strata 0,7 s (1); 3. Anton Szipulin (Rosja) – 3,3 (1); 4. Arnd Peiffer (Niemcy) – 4,1 (1); 5. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) – 5,0 (2); 6. Alexis Boeuf (Francja) – 19,0 (2); …; 60. Łukasz Szczurek (Polska) – 7.41,7 (4).

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko testuje systemy antydronowe
Armia na kryzys
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Miecz w ręku NATO
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Pirania zdała egzamin
Wielkie serce K9
Nowy BWP potrafi onieśmielić
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Twarde na poligonie
Pierwsze loty
Alert gotowości dla żołnierzy WOT-u
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zbrodnia bez kary
Bądź bezpieczny w sieci
Grzmoty zamiast Goździków
NATO i USA o Iranie
Psiakrew, harmata!
Początek wielkiej historii
„Kryzys” na AWL-u
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Debata o bezpieczeństwie
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Antydronowa DIANA w Polsce
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Logistyczna rewolucja w Opolu
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Marynarz w koreańskim tyglu
Zbrodnia i kłamstwo
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Fińska armia luzuje rygory
Syndrom Karbali
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Rosomaki na lądzie i morzu
Pasja i fart
Wypadek w PKW UNIFIL
Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Groźny incydent w Libanie
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Od cyberkursu po mundurówkę
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Moja Karbala
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Chunmoo trafią do Gostynina
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Ochrona w gotowości
Lepiej uczyć się na misjach niż na wojnie
Adaptacja i realizm
Jelcz coraz silniejszy
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Mała Orka?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO