moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojskowi policjanci pomogli ofiarom wypadku

Trzech żandarmów z Kłodzka udzieliło pierwszej pomocy poszkodowanym w zderzeniu drogowym. Na trasie z Żagania zobaczyli dwa rozbite auta. Choć obok przejeżdżało wiele samochodów, zatrzymali się tylko żołnierze. To oni wezwali służby ratunkowe.


Późnym wieczorem 24 października kpt. Michał Wrona, komendant Placówki Żandarmerii w Kłodzku, st. chor. sztab. Waldemar Mazurkiewicz, jego zastępca, i mł. chor. Krystian Rzepka wracali z podróży służbowej z Żagania. – Było już dość ciemno, kiedy na krajowej ósemce, tuż przed Kłodzkiem, zobaczyliśmy dwa rozbite auta – opowiada kpt. Wrona. – Zatrzymaliśmy się, żeby sprawdzić, co się stało.

Okazało się, że prowadząca osobowy samochód kobieta doprowadziła do zderzenia. Poszkodowane były trzy osoby, jedna z nich miała złamaną rękę. – Na szczęście wszyscy byli przytomni – opowiada kpt. Wrona. – Jeden z mężczyzn był zakleszczony w pojeździe, więc od razu wezwaliśmy straż, pogotowie i policję.

Zanim przyjechali ratownicy, żołnierze opatrzyli rannych. Zabezpieczyli też miejsce wypadku i kierowali ruchem. – Najbardziej przeraża fakt, że drogą przejeżdżało wiele samochodów i nikt nie zatrzymał się, żeby sprawdzić co się stało – mówi kpt. Wrona.

To kolejny przykład godnej naśladowania postawy żandarmów. Niedawno pisaliśmy o mł. chor. Arturze Daruli, który pomógł zatrzymać samochód uciekający przed policją ulicami Stargardu Szczecińskiego. Żandarm, z narażeniem życia, autem zablokował drogę uciekinierom. Został za to wyróżniony przez Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej.

EK

autor zdjęć: st. chor. sztab. Waldemar Mazurkiewicz

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim
Symboliczny powrót gen. Skrzypczaka
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Tankowanie w przestworzach
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
PFM bez tajemnic
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Cel: Podwoić moc
Łączność działa jak w zegarku
Klucz do przyszłości
Trójskok Belmy
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
The Beginning of Great History
Kierunek: przyszłość
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Zakochałam się w slalomie
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Zacięta walka o medale pod siatką
Nowy wymiar szkolenia przeciwlotników w Szkole Orląt
Piekło „Pługa”
Krok w przyszłość
Polska będzie zbrojna!
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Przecieranie szlaków
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Polskie antydrony z Gdyni
W poszukiwaniu wyzwań
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Podwodne drony przypłyną z Polski
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Znamy ekstraKLASĘ wojskową
Nie ma nudy
Zielone światło dla potwora
Powaga w lekkości
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Nie pozwala spocząć na laurach
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Prezydenckie weto dla SAFE
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Nowy system w miejsce AWACS-ów
Buzdygany 2025 wręczone
Generał Molenda doradcą NATO
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Pancerna nauka strzelania
Together on the Front Line and Beyond
Leopard nie stoi w kolejce
Wojskowa jajecznica: polowa vs. galowa – która lepsza?
Co kryje Bałtyk
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Wodny test Rosomaków
Siła współpracy
Rekompensaty dla weteranów
OSA wystartowała!
Oko na Bałtyk
PKW Irak ewakuowany
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Podium po czterech wyścigach na lodzie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO