moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie gen. Dygnatowskiego

Po 35 latach służby zastępca szefa Sztabu Generalnego WP generał broni pilot Sławomir Dygnatowski odchodzi do rezerwy. Dzisiaj, w obecności asysty honorowej, odbyło się uroczyste pożegnanie generała.

– Życzę Panu wszelkiej pomyślności i liczę na wsparcie oraz dalsze dzielenie się pańskim bogatym doświadczeniem z oficerami Sztabu Generalnego – powiedział w trakcie uroczystości gen. Mieczysław Cieniuch, szef SGWP.

– Każdy dowódca jest tak dobry, jak podwładni, którymi dowodzi. Przez te lata miałem zaszczyt pracować w bardzo ciekawym i twórczym środowisku. Zabieram ze sobą wspomnienia życzliwych mi ludzi, do których czułem i do dzisiaj zachowałem głęboką wdzięczność oraz szacunek – powiedział gen. Dygnatowski.

Oficjalne zdanie urzędu nastąpi 31 lipca, gdy Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej, odwoła gen. Dygnatowskiego z zajmowanego stanowiska. Na razie nie wiadomo, kto i kiedy zostanie powołany na miejsce ustępującego zastępcy szefa SGWP.

Gen. broni pilot Sławomir Dygnatowski służbę wojskową rozpoczął w 1977 roku. Od września 2010 roku był zastępcą szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Wcześniej był m.in. szefem sztabu Dowództwa Sił Powietrznych, dowódcą Centrum Operacji Powietrznych oraz zastępcą Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych.

MC

autor zdjęć: Krzysztof Wojciewski

dodaj komentarz

komentarze


Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Trzeba wzmocnić suwerenność technologiczną Polski
Człowiek jest najważniejszy
Młodzi i bezzałogowce
Uczniowie poznają zasady bezpieczeństwa
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Speczespół wybierze „Orkę”
Jelcz się wzmacnia
POLMARFOR, czyli dowodzenie na Bałtyku
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Polskie Bayraktary nad Turcją
Kawaleria pancerna spod znaku 11
Maratońskie święto w Warszawie
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Trwa dobra passa reprezentantów Wojska Polskiego
Konie dodawały pięciobojowi szlachetności
Żołnierz na urlopie i umowie zlecenie?
MON i MSWiA: Polacy ufają swoim obrońcom
Koniec pewnej epoki
Koniec dzieciństwa
Czarnomorski szlif minerów
GROM. Kulisy selekcji do jednostki specjalnej
Natowska sieć rurociągów obejmie Polskę
Medycy na start
Wspólne szkolenie żandarmów z NATO
Kircholm 1605
Terytorialsi w akcji
Pływali jak morscy komandosi
Deterrence in Polish
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Kawaleria w szkole
Dywersanci atakują
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
„Steadfast Noon”, czyli nuklearne odstraszanie
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Medicine for Hard Times
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
Drugi wojskowy most
W poszukiwaniu majora Serafina
Brytyjczycy na wschodniej straży
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Pokój na Bliskim Wschodzie? Podpisano kluczowe porozumienie
Pocisk o chirurgicznej precyzji
Pasja i fart
Kaczka wodno-lądowa (nie dziennikarska)
Mity i manipulacje
„Road Runner” w Libanie
W wojsku orientują się najlepiej
Abolicja dla ochotników
Priorytetowe zaangażowanie
Kopuła nad bewupem
Pamiętamy o dokonaniach gen. Rozwadowskiego
Polski „Wiking” dla Danii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO