moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zmienia się struktura armii

2. Batalion z Wrocławia od dziś jest jednostką Dowództwa Garnizonu Warszawa. To element reformy polskiej armii, której struktura ma być mniej rozbudowana i łatwiejsza w zarządzaniu.

– Dobrze, że wrocławska jednostka nie została zlikwidowana i nadal będzie spełniała swoją funkcję, tyle że na rzecz wyższych niż dotąd szczebli dowodzenia – powiedział portalowi „Polska Zbrojna” dowódca garnizonu Warszawa gen. Wiesław Grudziński –  W przypadku decyzji o likwidacji, pracę straciłoby około 150 dobrze wyszkolonych wojskowych i wysokokwalifikowanych pracowników wojska.

2. Batalion Dowodzenia dotychczas podlegał Inspektoratowi Wsparcia Sił Zbrojnych. Jeszcze w tym roku zostanie włączony do struktur 10. Wrocławskiego Pułku Łączności podlegającego Dowództwu Garnizonu Warszawa.

Ceremoniał przekazania odbył się zgodnie z wojskowym zwyczajem. W obecności dowódcy batalionu podpułkownika Tomasza Majcherka protokoły przekazania jednostki podpisali generał brygady Wiesław Grudziński – dowódca Garnizonu Warszawa oraz generał brygady Ryszard Szczepiński – zastępca szefa, szef sztabu Inspektoratu Wsparcia SZ.

Przez ostatnie 18 lat batalion zajmował się wsparciem dowódczym i logistycznym dowództwa Śląskiego Okręgu Wojskowego, który został zlikwidowany w ubiegłym roku. Plany unowocześniania wojska zakładają zwiększenie liczby jednostek tzw. bojowych oraz spłaszczenie struktur dowodzenia. W ostatnich latach do nieco ponad stu zmniejszyła się liczba garnizonów, a docelowo ma ich być 104.

Już niebawem poznamy wyniki prac zespołu powołanego w MON, który przygotował koncepcję reformy zarządzania i dowodzenia armią. W skład grupy ekspertów, którymi kieruje doradca Tomasza Siemoniaka, generał Waldemar Skrzypczak wchodzą przedstawiciele MON, a także Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Bogusław Politowski

autor zdjęć: Bogusław Politowski

dodaj komentarz

komentarze


Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Razem na ratunek
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Gdy ucichnie artyleria
Kapral Bartnik mistrzem świata
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Mundurowi z benefitami
Militarne Schengen
„Horyzont” przeciw dywersji
Plan na WAM
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pilica w linii
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Brytyjczycy na wschodniej straży
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Nowe zasady dla kobiet w armii
Krajowa produkcja amunicji
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Formoza – 50 lat morskich komandosów
The Darker, the Better
Niebo pod osłoną
Dzień wart stu lat
Sukces Polaka w biegu z marines
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Marynarze podjęli wyzwanie
Polski „Wiking” dla Danii
Cywile zaskoczyli żołnierzy
Bezzałogowy nurek
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Wojsko na Horyzoncie
Nieoceniona siła edukacji
Wojskowy bus do szczęścia
Komplet medali wojskowych na ringu
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
W gotowości, czyli cywile na poligony
Debiut #wGotowości, czyli szlaki przetarte
Warto być wGotowości
„Zamek” pozostał bezpieczny
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Ogień z Leopardów na Łotwie
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Kontrakt na „Orkę” jeszcze w tym roku?
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Udany start Peruna
Bojowe Rosomaki dla podhalańczyków
Elementy Wisły testowane w USA
Drony w szkołach
Terytorialsi na wirtualnych polach walki
Wojsko Polskie stawia na bezzałogowce
Akademia Górniczo-Hutnicza w szeregach Cyber Legionu
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Polska, Litwa – wspólna sprawa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO