moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dwa razy po 10 km ze zmianą nart

Wczoraj pierwszymi z reprezentantów Polski, którzy pojawili się na arenach XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich, byli łyżwiarze figurowi Sofia Dowhal i Wiktor Kulesza. Para taneczna zajęła 10. miejsce. A dziś rywalizację rozpoczęła pierwsza reprezentantka Wojska Polskiego. W narciarskim biegu łączonym kobiet 10 + 10 km st. szer. Monika Skinder uplasowała się na 41. pozycji.


Monika Skider, kwalifikacje do sprintu dowolnego kobiet w Pucharze Świata w Biegach Przełajowych Coop FIS 2025-26 w Oberhof, Niemcy, 17.01.2026 r.

Na trasie w Tesero do rywalizacji o medale w biegu łączonym kobiet (10 km techniką klasyczną + 10 km techniką dowolną) przystąpiło 70 zawodniczek. Barw Polski broniły: st. szer. Monika Skinder i Eliza Rucka-Michałek. Najlepiej z Polek spisała się Rucka-Michałek, która zajęła 29. miejsce. Natomiast Skinder, zawodniczka Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, uplasowała się na 41. pozycji. Złoty medal wywalczyła Szwedka Frida Karlsson, która pokonała trasę w 53 min 45,2 s. Srebro zdobyła druga z reprezentantek Szwecji – Ebba Andersson. Do zwyciężczyni straciła 51 s. Trzecie miejsce zaś zajęła Norweżka Heidi Weng, która przegrała złoto o 1 min 26,7 s.

Jutro w Livigno rozpocznie się rywalizacja o medale w snowboardzie. O godz. 9.00 wystartują pierwsze zawodniczki biorące udział w kwalifikacjach slalomu giganta równoległego. Z kolei mężczyźni kwalifikacje w tej samej konkurencji rozpoczną o godz. 9.30. Barw Polski bronić będą m.in. reprezentanci CWZS-u: st. szer. spec. Aleksandra Król-Walas, st. szer. spec. Oskar Kwiatkowski i st. szer. Michał Nowaczyk. Oby przebrnęli przez kwalifikacje i awansowali do czołowych „16”, a potem – w pucharowej rywalizacji – dotarli jak najdalej. Finał kobiet zaplanowano na godz. 14.36, a finał mężczyzn na godz. 14.39.

Natomiast w Tesero o godz. 12.30 rozpocznie się bieg łączony mężczyzn (10 km techniką klasyczną + 10 km techniką dowolną), z udziałem st. szer. spec. Dominika Burego i st. szer. spec. Macieja Staręgi. Z kolei w Antholz-Anterselvie zainaugurują starty na igrzyskach biatloniści. O godz. 14.05 na trasę ruszy sztafeta mieszana 4x6 km. Barw Polski bronić będą reprezentanci CWZS-u: szer. Konrad Badacz, szer. Jan Guńka, szer. Natalia Sidorowicz i st. szer. spec. Kamila Żuk.

SZUS

autor zdjęć: Rex Features/ East News

dodaj komentarz

komentarze


Gen wojownika
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Pieta Michniowska
Prezydent RP o szczycie NATO
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wyścig snajperów
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Poskromić kolosa
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Azjatycka szansa
MON szuka dronów do zwalczania dronów
W drodze po oficerskie gwiazdki
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Morska bryza w dwóch odsłonach
Paliwowy krwiobieg NATO
Wsparcie ma znaczenie
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
PKW Irak zostaje w Jordanii
Ostatnia niedziela…
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Dawka wiedzy na trudne czasy
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Atak i przejęcie dokumentów
Śmierć w sercu Azji
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Wielki sukces podchorążych z AMW
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Innowacje z PERUNA
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Kajakiem na światowe podium
Pierwszy krok do Invictusa
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Wojsko stawia na „armię talentów”
Polski Gnom
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Baobaby docierają do wojska
Pancerne starcie
MON i MSZ o szczycie NATO
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Test w stratosferze
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Tour przez garnizony
Spadochronowy triumf
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Borsuki i roje dronów
Marzenia częściowo spełnione
Inwestycje w bezpieczeństwo
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Pierwszy krok do specjalsów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO