moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Taktyczne nowości (nie tylko) dla służb

GROM, Formoza, JWK, oddziały antyterrorystyczne, służby mundurowe i formacje sojusznicze NATO to przykładowi odbiorcy Direct Action – polskiego producenta wysokiej jakości sprzętu taktycznego. Na MSPO 2025 firma zaprezentowała szereg nowości, które – zgodnie z jej filozofią – odpowiadają na potrzeby specjalsów, a jednocześnie są dostępne dla klienta cywilnego.

Direct Action to polska marka z ponaddziesięcioletnim doświadczeniem na rynku, której ambicją jest produkcja wysokiej jakości sprzętu taktycznego. Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach firma promowała swój flagowy produkt – kamizelkę taktyczną Spitfire w nowej wersji QR. – Na prośbę użytkowników końcowych, czyli przede wszystkim operatorów jednostek specjalnych wojska i policji, do bazowego modelu Spitfire dodaliśmy klamry szybkowyczepne Duraflex Quick Release Buckles na ramionach. To jest największa różnica zarówno w stosunku do bazowego Spitfire’a, jak i wersji MK2. W zależności od zapotrzebowania klienta instytucjonalnego klamry mogą być zamontowane na obu lub jednej szelce – mówi Jarosław Modrzejewski z Direct Action i zaznacza, że na rynek cywilny trafi wyłącznie wersja z dwiema klamrami.

 

– Kamizelka Spitfire QR jest w pełni kompatybilna z zestawem balistyki miękkiej, można dowolnie konfigurować wszelkie dodatki, torby, ładownice na potrzeby misji lub własnych upodobań operatora – dodaje Modrzejewski. Inną nowością w ofercie Direct Action jest możliwość zamawiania kamizelki bazowej albo MK2 w zestawie z miękką balistyką lub z twardymi płytami balistycznymi. – Sytuacja za wschodnią granicą nieco zweryfikowała nasze spojrzenie i nie ukrywam, że przyspieszyła pracę nad tym wszystkim. W związku z tym możemy dziś wyjść do klienta instytucjonalnego z ofertą na takie zestawy – tłumaczy specjalista ds. promocji marki.

Spitfire QR ma trafić do sprzedaży w listopadzie. Dodatkowo część linii Spitfire i kompatybilnych akcesoriów (apteczki, ładownice itp.) zaczęła być produkowana w nowej kolorystyce – multicam tropic. Z nowości już dostępnych do kupienia, promowanych na MSPO 2025, warto wspomnieć o torbie Liberator Roll Bag do przewożenia kompletnego sprzętu operatora. Prostokątna torba na kółkach ze wzmocnionym szkieletem i rączką teleskopową ma pojemność 176 l oraz może pomieścić oprzyrządowanie taktyczne łącznie z hełmem i karabinem z lufą o długości do 16 cali. – Sprawdzi się także jako tymczasowa szafka w bazie – zaznacza Modrzejewski.

Kolejną odpowiedzią Direct Action na zapotrzebowanie operatorów jednostek specjalnych jest plecak Mortar, który został zaprojektowany do przenoszenia dziesięciu granatów moździerzowych 60 mm. – Wiadomo, że taki ładunek swoje waży, dlatego przy projektowaniu plecaka zadbaliśmy o to, by jego użytkowanie było jak najbardziej komfortowe. Mortar Backpack ma usztywnioną konstrukcję i zachowuje swój kształt niezależnie od tego, czy jest pusty, czy załadowany. Ponadto ma w pełni konfigurowalne wnętrze – mówi przedstawiciel Direct Action i dodaje, że użytkownicy już podrzucają pomysły na wykorzystanie Mortar Backpack jako plecaka medycznego czy do przenoszenia drona.

– Oferta Direct Action jest skierowana przede wszystkim do operatorów jednostek specjalnych – zarówno wojska, jak i policji. Staramy się odpowiadać na ich potrzeby. W tej pracy najmniejszy błąd może kosztować wiele, dlatego dbamy o jakość i najmniejsze detale, bo wiemy, z czym to się wiąże – podkreśla Jarosław Modrzejewski, specjalista ds. promocji marki Direct Action. Na stoisku firmy na MSPO 2025 można było porozmawiać m.in. z weteranami JW GROM i JW Agat.

Jakub Zagalski

autor zdjęć: Jakub Zagalski

dodaj komentarz

komentarze


Zatrzymać drona
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Szerszeń z Sochaczewa
USA znów uderzyły w Iran
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Paliwowy krwiobieg NATO
Wielki sukces podchorążych z AMW
Bez zmian w emeryturach
Ostatnia niedziela…
PKW Irak zostaje w Jordanii
Podróż w ciemność
Domek Pilota w LAW otwarty
PIRX-1 na orbicie
Cyfrowa niedyskrecja
Polski projekt, światowe znaczenie
Przełomowe zdolności artylerzystów
Mundur i bokserskie rękawice
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
NATO liczy wydatki przed szczytem
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Połączeni na Bałtyku
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Face to Face
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Vespa Battle Challenge
Żywią i bronią
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Integracja F-35 rozpoczęta
Zbrodnicza farsa
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Sztuka tworzenia kryptonimu
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Drony na Legii
Wojna hybrydowa trwa
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Gotowi na zmiany na polu walki
Piksele prawdy w morzu fałszu
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
NATO zwiększy produkcję broni
Wsparcie ma znaczenie
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Prezydent RP o szczycie NATO
Bramy armii
Studenci w koszarach
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Pieta Michniowska
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Śmierć w sercu Azji
Dronowy kierunek przyszłości
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Barakudy z Polski
Przełomowe porozumienie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO