moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiany w wojskowej prokuraturze

W Prokuraturze Generalnej powstanie pion wojskowy, a zastępcą prokuratora generalnego będzie prokurator wojskowy – to ustalenia ministrów obrony narodowej i sprawiedliwości.

Wczoraj o przyszłości prokuratury wojskowej szef resortu obrony Tomasz Siemoniak rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem. Jak powiedział portalowi polska-zbrojna.pl rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta, ministrowie ustalili, że zadania prokuratury wojskowej przejmie prokuratura powszechna. W Prokuraturze Generalnej zostanie utworzony pion wojskowy. Będzie nim kierował wojskowy prokurator, który jednocześnie obejmie funkcję zastępcy prokuratora generalnego.

– Ponieważ gospodarzem spotkania jest Ministerstwo Sprawiedliwości, to ono przygotuje projekt rozporządzenia, który przedstawi Radzie Ministrów – dodał Jacek Sońta.

7 maja o zmianach w wojskowej prokuraturze minister Siemoniak rozmawiał również z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Przedstawił mu taką samą koncepcję funkcjonowania wojskowej prokuratury. – Jest to rozsądny kompromis pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami wojska, które wykraczają poza czas pokoju, a chęcią reformowania prokuratury cywilnej – powiedział Tomasz Siemoniak.

Tematem spotkania szefa resortu obrony z prokuratorem generalnym była również sprawa sprzedaży samolotu Tu-154 o numerze bocznym 102. Ustalono, że nie zostanie on sprzedany do zakończenia śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. – Samolot pozostanie do dyspozycji prokuratury aż do zakończenia śledztwa – poinformował minister.

Zmiany w wojskowej prokuraturze

W Prokuraturze Generalnej powstanie pion wojskowy, a zastępcą prokuratora generalnego będzie prokurator Wojskowy – to ustalenia ministrów obrony narodowej i sprawiedliwości.

 

Wczoraj o przyszłości prokuratury wojskowej szef resortu obrony Tomasz Siemoniak rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem. Jak powiedział portalowi polska-zbrojna.pl rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta, ministrowie ustalili, że zadania prokuratury wojskowej przejmie prokuratura powszechna. W Prokuraturze Generalnej zostanie utworzony pion wojskowy. Będzie nim kierował wojskowy prokurator, który jednocześnie obejmie funkcję zastępcy prokuratora generalnego. – Ponieważ gospodarzem spotkania jest Ministerstwo Sprawiedliwości, to ono przygotuje projekt rozporządzenia, który przedstawi Radzie Ministrów – dodał Jacek Sońta.

7 maja o zmianach w wojskowej prokuraturze minister Siemoniak rozmawiał również z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Przedstawił mu taką samą koncepcję funkcjonowania wojskowej prokuratury. Jest to rozsądny kompromis pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami wojska, które wykraczają poza czas pokoju, a chęcią reformowania prokuratury cywilnej powiedział Tomasz Siemoniak.

Tematem spotkania szefa resortu obrony z prokuratorem generalnym była również sprawa sprzedaży samolotu Tu-154 o numerze bocznym 102 . Ustalono, że nie zostanie on sprzedany do zakończenia śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. – Samolot pozostanie do dyspozycji prokuratury aż do zakończenia śledztwa poinformował minister. (MP/MON)

(MP/MON)

dodaj komentarz

komentarze


Szef MON odwiedził USA
 
„Błękitni” dzielą się wiedzą na misji
Emerytura wypłacana w … karmie
Włoski minister obrony z wizytą w Polsce
B-1B znów na polskim niebie. W eskorcie Jastrzębi
Kobiety a pokój
Zbrodnia bez kary
„Ramstein Alloy” nad Litwą
Wilk na poligonie
Marynarz pierwszy na mecie ćwierćmaratonu
Posłuchaj historii bohaterów. To ich testament
Odwiedź Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni
Polacy w Wilnie czyli „bunt” Żeligowskiego
Sto lat „Polski Zbrojnej” - serwis specjalny
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Polacy na czele zespołu przeciwminowego NATO
Inwestycje Stoczni Wojennej
Time for Miecznik
AZOR – podwodny specjalista
Pułkownik Niepokólczycki – bohater AK, wróg UB
Afganistan. Czas wracać do domu
Na Litwie o bezpieczeństwie w regionie
O bezpieczeństwie państw NATO
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Żołnierze bez testów z WF-u
W jedynym słusznym kierunku
Od 25 lat biegacze walczą o nóż komandosa
Star Army
Sukcesy żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Szczury Torbuku
Gala Buzdyganów w stulecie „Polski Zbrojnej”
Ogień na alpejskich szczytach
Raki dla podhalańczyków
Course on Diplomacy
Kraby dla podhalańczyków
Wybierz się na wojskowe studia
Polskie skrzydła nad Morzem Śródziemnym
Duch Invictus jest, czas na formę
Marynarskie fatum, czyli ostatnia droga Naczelnego Wodza
Sto lat „Polski Zbrojnej” za nami
Drzwi do JWK otwiera selekcja
Legia Akademicka po raz piąty
Społeczna solidarność na rzecz dzieci
Rezerwista ochotnik też musi się starać
Ciemne strony Facebooka
Dron dla hydrografów
Prawda o Katyniu zawarta w teczce nr 1
„Akcja rekrutacja” – ostatnia szansa dla sportowców
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Żołnierz uratował dziecko z pożaru
Polskie Jastrzębie nad Atlantykiem
Żądajcie „Polski Zbrojnej”
Saper robi przejście
KFOR: wyższy stopień gotowości
Polityka nie znosi próżni
Czy będą podwyżki?
Armia Fight Night – bitwa o niepodległość

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO