moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mundur zobowiązuje. Duma, która łączy pokolenia.

15 kwietnia, Wrocław. Tego dnia żołnierze 10 Wrocławskiej Brygady Łączności wyszli z jednostek w pełnym umundurowaniu, by zamanifestować swoją dumę z przynależności do Sił Zbrojnych RP. To nie tylko symbol – to również wyraz szacunku dla kombatantów i tych, którzy służą Ojczyźnie każdego dnia. Obchody „Dnia Dumy z Munduru”, połączone w tym roku z Międzynarodowym Dniem Kombatanta, stały się okazją do publicznego pokazania wartości, jakimi kieruje się wojsko.

Jesteśmy z Wami – nie tylko w czasie próby

W codziennym zabieganiu łatwo zapomnieć, że obok nas – w autobusie, na ulicy, w urzędzie – przemieszczają się ludzie, którzy każdego dnia są gotowi stanąć na straży naszego bezpieczeństwa. To żołnierze 10 Wrocławskiej Brygady Łączności, tego dnia postanowili oni przypomnieć mieszkańcom Wrocławia o swojej obecności.

„Często tylko nasze rodziny wiedzą, że służymy w wojsku, ale przecież żołnierz pełni bardzo ważną rolę w społeczeństwie. Dlatego chcemy pokazać, że jesteśmy dumni z tego, co robimy” – mówi mjr Piotr Bastkowski, rzecznik prasowy 10 Wrocławskiej Brygady Łączności.

Tegoroczna edycja przypadająca na 15 kwietnia – nabrała szczególnego znaczenia, ponieważ połączono ją z Międzynarodowym Dniem Kombatanta. To właśnie kombatantom – tym, którzy bez wahania stawali w obronie Ojczyzny – żołnierze Wrocławskiej Brygady Łączności postanowili oddać hołd.

Duma i wyrzeczenia

Noszenie munduru to przywilej, ale także ogromna odpowiedzialność. To zobowiązanie do postawy godnej zaufania społecznego – nie tylko w czasie działań bojowych, ale również w codziennej służbie.

„Poprzez udział w Dniu Dumy z Munduru chcieliśmy pokazać, że jesteśmy razem z mieszkańcami Wrocławia i Dolnego Śląska nie tylko w sytuacjach kryzysowych – jak podczas ostatniej powodzi, gdy pracowaliśmy wspólnie ramię w ramię. Jesteśmy obecni i gotowi nieść pomoc każdego dnia” – dodaje mjr Bastkowski.

Za służbą w mundurze stoi jednak coś więcej – codzienne wyrzeczenia, rozłąka z rodziną, intensywne szkolenia i gotowość do działań w każdej chwili. Ten dzień stał się również okazją do refleksji nad tym, ile kosztuje służba i jak wielkie znaczenie ma wsparcie nie tylko najbliższych ale całego społeczeństwa dla żołnierzy i kombatantów.

Patriotyzm zaczyna się od szacunku

Obchody Dnia Dumy z Munduru są nie tylko formą uznania dla żołnierzy, ale również ważnym elementem kształtowania postaw patriotycznych. To żywa lekcja historii, tradycji i odpowiedzialności za przyszłość. Wspólna pamięć o tych, którzy walczyli za wolność i niepodległość, staje się tego dnia mostem łączącym pokolenia.

Tekst: mjr Piotr Bastkowski, Rzecznik Prasowy Brygady

red. PZ

autor zdjęć: 10 WBŁ

dodaj komentarz

komentarze


Cyberparasol nad wyborami
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Akcja na jeziorze
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Równanie z „Iksem”
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Sojusz Madrytu i Warszawy
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Krok w stronę pokoju
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Premier powołał nową wiceminister obrony
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Pancerny Poznań
Zbrodnicza farsa
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Przerzut Abramsów do Lublina
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Wsparcie ma znaczenie
AMW oferuje mieszkania
Ratunek z powietrza
Powietrzne cysterny dla Polski
Podróż w ciemność
Bez zmian w emeryturach
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Kraków zaprosił weteranów
Polska szykuje się do produkcji Panter
Zełenski traci Order Orła Białego?
Ratunek na polu walki
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Orka tuż, tuż
Umowa na pociski do Patriotów
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Sportowe jubileusze
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Niebo bez dominacji
„Strzała weterana” spaja środowisko
Podchorążowie w dżungli
Marsz gąsienicowych kolumn
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Polski wkład w operację „Overlord”
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Sonda dla Jastrzębia
Minister obrony RFN w Polsce
Stała baza wojsk USA w Polsce
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Musztra i marsz ubezpieczony
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Ważne decyzje w Brukseli
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Koło zamachowe gospodarki
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Święto DGRSZ
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Szermierze i pięściarki na podium
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Mundur, medale i duma
Królestwo pojazdów
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Apetyt Smoka rośnie
At the Controls of F-35A Husarz
Śmierć w sercu Azji
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO