moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Służyć wiernie Ojczyźnie – Przysięgam!” – żołnierze Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z CPdMZ złożyli przysięgę

W sobotę, 8 marca w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych żołnierze Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyli przysięgę wojskową na sztandar.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych, stowarzyszeń weteranów i kombatantów, dowódcy, komendanci, naczelnicy i szefowie instytucji garnizonu Kielce, a także rodzice i bliscy żołnierzy składających przysięgę wojskową.

„Składając przysięgę wojskową w miesiącu, w którym obchodzimy 26. rocznicę przystąpienia Polski do NATO oraz 76. rocznicę samego sojuszu, dołączacie do długiej sztafety odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronę granic nie tylko Naszej Ojczyzny, ale również całego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wierzę, że Wasza decyzja o wstąpieniu w szeregi Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej w sposób wymierny przyczyni się do wzmocnienia globalnego bezpieczeństwa.” – podkreślił czasowo pełniący obowiązki komendant CPdMZ, ppłk Krzysztof Orzech.

Podczas uroczystości, komendant wyróżnił żołnierzy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w szkoleniu, a także przekazał podziękowania dla wszystkich dowódców biorących
w nim udział.

Uroczystość zakończyło odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada wojskowa pododdziałów.

Tekst: kpt. Ewa Kózka

 

red. PZ

autor zdjęć: kpt.Ewa Kózka

dodaj komentarz

komentarze


Lubawa wyposaży saperów
Morska parada 15 sierpnia
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Odnaleziono „Roja”
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
PKW Irak zostaje w Jordanii
Powietrzna defilada
Azjatycka szansa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bataliony przyszłości
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Z prądem i pod prąd
Szachownica na Wisłostradzie
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Wsparcie ma znaczenie
Walka, entuzjazm i nadzieja
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Cyfrowa tarcza F-16
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Abordaż z polskim wsparciem
Generał w niewoli
PGZ o koalicji antybalistycznej
Zapraszamy na defiladę
Wicher na morzu
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Legion Medyczny na poligonie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Próba przed morską paradą
Gorący lipiec PKW Łotwa
Nocna próba na Wisłostradzie
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Coraz więcej Alpha Scramble
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
MON i MSZ o szczycie NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
„Wicher" wkrótce na wodzie
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Młodzi medycy na poligonie
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Szkolenia na pomostówkę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO