moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Gotowość, wsparcie, bezpieczeństwo. I odbudowa. Wojsko Polskie dla powodzian 2024

Zaangażowanie Sił Zbrojnych RP w walkę ze skutkami powodzi, która we wrześniu dotknęła południowo-zachodnią Polskę, było i nadal jest ogromne. Z pomocą ruszyły tysiące żołnierzy i setki jednostek sprzętu. W działania na terenach zalanych lub zagrożonych powodzią włączono siły i środki WOT, wojsk lądowych i specjalnych, sił powietrznych, a także marynarki wojennej.


Film: Bogusław Politowski, Magdalena Miernicka, Marcin Kopeć, Aleksander Kruk/ZbrojnaTV oraz Combat Camera DORSZ
Realizacja klipu: Magdalena Miernicka, Bernadeta Waszkielewicz, Aleksander Kruk/ZbrojnaTV

Wojskowi monitorowali i wzmacniali wały przeciwpowodziowe. Ewakuowali mieszkańców. Wydali już ponad 65 tys. przygotowanych przez siebie ciepłych posiłków. Dostarczyli 7 mln litrów wody pitnej z cystern, plus dziesiątki tysięcy butelkowanej i suchego prowiantu. Wojskowy szpital polowy w Nysie przyjął do tej pory około 1000 pacjentów, punkt medyczny w Lądku Zdroju – ponad 600. A były też mobilne zespoły medyczne. Zdezynfekowano ok. 1300 tys. mkw. powierzchni i 125 km dróg – prace wciąż trwają. Nikt nie liczył ton gruzu i odpadów popowodziowych, które żołnierze usunęli.

Dziś trwa już operacja „Feniks” – rozbiórka zniszczonej i odbudowa kluczowej infrastruktury, m.in. budowa ośmiu tymczasowych mostów. „Feniks” to: 12 tys. żołnierzy, wojskowe zgrupowania zadaniowe wsparcia ogólnego, wojsk inżynieryjnych i logistycznych, bezzałogowe statki powietrzne, Żandarmeria Wojskowa do wsparcia policji oraz 4 śmigłowce utrzymywane w 24 godz. gotowości do użycia.

Dziękujemy za Waszą służbę!

PZ

autor zdjęć: 22 kbpg

dodaj komentarz

komentarze


Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Logistyczna rewolucja w Opolu
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
„Kryzys” na AWL-u
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Wypadek w PKW UNIFIL
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Pierwsze loty
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Od cyberkursu po mundurówkę
Bądź bezpieczny w sieci
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Alert gotowości dla żołnierzy WOT-u
Grzmoty zamiast Goździków
Miecz w ręku NATO
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Moja Karbala
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Groźny incydent w Libanie
Wielkie serce K9
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Syndrom Karbali
Marynarz w koreańskim tyglu
Psiakrew, harmata!
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Zbrodnia bez kary
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Pasja i fart
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Mała Orka?
Debata o bezpieczeństwie
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
NATO i USA o Iranie
Twarde na poligonie
Architekci pola walki
Zbrodnia i kłamstwo
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Początek wielkiej historii
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Fińska armia luzuje rygory
Rosomaki na lądzie i morzu
Chunmoo trafią do Gostynina
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Nowy BWP potrafi onieśmielić
Pirania zdała egzamin
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Antydronowa DIANA w Polsce
Wojsko testuje systemy antydronowe
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Adaptacja i realizm
Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
Ochrona w gotowości

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO