moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze Ośrodka Reprezentacyjnego WOT nie ustają w pomocy powodzianom

Żołnierze Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) ponownie ruszyli na Dolny Śląsk, aby wesprzeć lokalne służby i mieszkańców dotkniętych najpotężniejszą od lat klęską żywiołową. Region wciąż boryka się z poważnymi skutkami nawałnic, które doprowadziły do powodzi, zniszczenia infrastruktury oraz zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców. Akcja wsparcia, znana jako operacja "FENIKS", ma na celu pomoc w odbudowie regionu po tej katastrofie.

Żołnierze WOT, oprócz działań porządkowych, angażują się również w dostarczanie pomocy humanitarnej. Jednym z partnerów działań pomocowych jest radomskie Stowarzyszenie ARKA, które specjalizuje się w organizowaniu wsparcia dla osób w trudnej sytuacji życiowej. ARKA od lat angażuje się w pomoc humanitarną w Polsce, a jej misją jest dostarczanie najpotrzebniejszych produktów osobom dotkniętym kryzysami. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem, żołnierze Ośrodka Reprezentacyjnego transportują i rozdysponowują przygotowane przez ARKĘ paczki z żywnością, odzieżą i środkami higienicznymi.

Stowarzyszenie ARKA ma wieloletnie doświadczenie w niesieniu pomocy humanitarnej. Organizacja prowadzi liczne akcje wspierające zarówno osoby potrzebujące codziennej pomocy, jak i te, które znalazły się w nagłych sytuacjach kryzysowych, takich jak powodzie czy inne klęski żywiołowe. Działania ARKI są skoncentrowane na szybkim i efektywnym dostarczaniu niezbędnych artykułów, co jest możliwe dzięki zaangażowaniu setek wolontariuszy i wsparciu logistycznemu żołnierzy.

Płk Łukasz Baranowski, komendant Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej, wyraził swoją dumę z podległych mu żołnierzy: „Jestem niezwykle dumny z żołnierzy Ośrodka, którzy po raz kolejny niosą pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Działają bez wahania, nie zważając na własne wygody czy trudności, z jakimi muszą się zmierzyć w terenie. To właśnie ci ludzie, którzy dziś pomagają mieszkańcom Dolnego Śląska, niedawno zostali uhonorowani nagrodą Lidera Regionu. To wyróżnienie jest dowodem na ich profesjonalizm i zaangażowanie w niesienie pomocy, a jednocześnie motywacją do dalszej służby na rzecz społeczeństwa”.

Operacja "FENIKS" pokazuje, że żołnierze Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej są zawsze gotowe do działania, kiedy kraj i jego obywatele potrzebują wsparcia. Współpraca z organizacjami charytatywnymi, takimi jak Stowarzyszenie ARKA, dodatkowo zwiększa skuteczność działań ratunkowych i umożliwia szybkie dotarcie do osób najbardziej potrzebujących.

Dzięki operacji "FENIKS" i współpracy z ARKĄ, mieszkańcy Dolnego Śląska mogą liczyć na pomoc nie tylko w odbudowie swoich domów i miejsc pracy, ale także na wsparcie emocjonalne i poczucie bezpieczeństwa, jakie niesie za sobą obecność polskiego wojska w regionie dotkniętym katastrofą.

Tekst: Michał Marczyk/ Ośrodek Reprezentacyjny WOT

red. PZ

autor zdjęć: Ośrodek Reprezentacyjny WOT

dodaj komentarz

komentarze


Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Morski lis na polowaniu
Borsuki wyszły w pole
Psiakrew, harmata!
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Polski sukces w Duńskim Marszu
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Śmiercionośna Jarzębina
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Nie tylko błękitne berety
Testy autonomicznego Black Hawka
Chłód Bałtyku
Buty żołnierzy po nowemu
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Początek wielkiej historii
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Trening w tunelu aerodynamicznym
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
NATO i USA o Iranie
Adaptacja i realizm
Pasja i fart
Fińska armia luzuje rygory
Widok z kosmosu
Wojskowe roboty prosto z Polski
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Sztuka spadania
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Kosmiczne bezpieczeństwo
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Wypadek w PKW UNIFIL
Debata o bezpieczeństwie
Wychodzą z cienia. Terytorialsi świętują Dzień Dumy z Munduru
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Pierwsze K9 w Braniewie
F-16 na straży
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Our Only One
Zanim pojadą na wojnę
Marynarz w koreańskim tyglu
Syndrom Karbali
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Krew, która łączy
Muzeum na fali
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Akcja młodego terytorialsa
Prototyp E-7 dla USAF
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Rezerwa na nowo

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO