moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze Ośrodka Reprezentacyjnego WOT ruszyli na pomoc powodzianom

18 września żołnierze Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej (ORWOT) wyruszyli na Dolny Śląsk, aby wesprzeć lokalną społeczność dotkniętą skutkami ostatniej powodzi. Po przejściu wielkiej wody mieszkańcy regionu zmagają się z ogromnymi zniszczeniami, a odgruzowywanie zniszczonych miejscowości i pomoc w odbudowie stanowi obecnie kluczowy priorytet działań.

Żołnierze ORWOT, którzy na co dzień zajmują się reprezentowaniem Wojsk Obrony Terytorialnej podczas różnych uroczystości, pokazali, że są gotowi działać również w sytuacjach kryzysowych. Zarówno Kompania, jak i Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej włączyły się w akcję pomocy, udowadniając, że ich misja nie ogranicza się jedynie do ceremoniałów, ale obejmuje również realne wsparcie w sytuacjach nadzwyczajnych.

W skład zespołu, który został skierowany na Dolny Śląsk, wchodzą żołnierze specjalnie przygotowani do pracy w trudnych warunkach terenowych. Ich zadaniem będzie odgruzowywanie terenów dotkniętych kataklizmem, wsparcie mieszkańców oraz zapewnienie pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Działania te wpisują się w misję Wojsk Obrony Terytorialnej, której priorytetem jest szybkie i skuteczne reagowanie na potrzeby społeczeństwa.

Płk Łukasz Baranowski, komendant Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej, podkreślił w swojej wypowiedzi: - Nasi żołnierze są odpowiednio przygotowani do realizacji zadania na Dolnym Śląsku. Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko – to nie tylko nasze motto, ale rzeczywista postawa, którą codziennie potwierdzamy swoją służbą. Jedziemy na miejsce, aby pomóc lokalnej społeczności w walce z konsekwencjami powodzi i wspierać ich w trudnych chwilach”. Ziemia radomska wspiera potrzebujących na południu Polski.

Akcja wsparcia dla powodzian to kolejny dowód na to, że żołnierze Ośrodka Reprezentacyjnego WOT są gotowi działać w każdych warunkach, niezależnie od tego, czy chodzi o reprezentowanie Wojsk Obrony Terytorialnej na uroczystościach, czy o niesienie realnej pomocy w obliczu sytuacji kryzysowej.

Tekst: Michał Marczyk/ OR WOT

red. PZ

autor zdjęć: Ośrodek Reprezentacyjny WOT

dodaj komentarz

komentarze


Sojusz kontra drony
Koszykarskie widowisko
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Generał z cienia
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
F-35 zmienia wszystko
Hegseth odznaczył polskiego generała
Merops nad Ustką
Bez zmian w emeryturach
Ślady, których nie widać
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Równanie z „Iksem”
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Drugi dom efów
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Studia z obrony granic
Wsparcie ma znaczenie
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Kraków zaprosił weteranów
DIANA szansą dla polskich innowacji
Polski wkład w operację „Overlord”
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Natowskie manewry na Bałtyku
Marsz prawdę ci powie
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Polsko-kanadyjska współpraca
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Wielka gra na ukraińskim froncie
Husarze dla mieszkańców Polski
Śmierć w sercu Azji
NATO rozkłada lotniczy parasol
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Biało-czerwona na Monte Cassino
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Nowa baza US Army w Polsce?
K9, ognia!
Bałtyk, wspólna sprawa
Nowy Grot zatwierdzony
Groźny incydent w Libanie
Czerwieńsze będą…
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Lotnisko w zanadrzu
Latający dron – broń na okręty podwodne
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Oswoić „latający komputer”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO