moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Centrum Weterana rozpoczęło współpracę z Fundacją GROM

5 września podczas Targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) dyrektor Centrum Weterana ppłk dr Katarzyna Rzadkowska podpisała porozumienie o współpracy z Fundacją GROM. Siła i Honor, reprezentowaną przez Prezes Zarządu – Panią Agnieszkę Petelicką. To kolejne porozumienie, dotyczące współpracy na rzecz weteranów, zawarte przez Centrum Weterana na tegorocznych Targach.

Działalność na rzecz weteranów to misja, która realizowana jest przez Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. 5. września br. podczas trwającego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, Centrum Weterana podpisało porozumienie z Fundacją GROM. Siła i Honor. Głównym celem rozpoczętej współpracy jest popularyzowanie wiedzy na temat misji i operacji wojskowych poza granicami państwa, pielęgnowanie pamięci o żołnierzach i pracownikach wojska, którzy stracili życie podczas tych działań, a także promowanie ducha braterstwa, wzajemnej koleżeńskiej pomocy oraz opieki nad weteranami.

W ramach zawartego porozumienia obie strony zobowiązały się m.in. do:
- popularyzacji wiedzy o misjach i operacjach wojskowych – Fundacja oraz Centrum będą aktywnie promować wiedzę dotyczącą misji poza granicami kraju oraz organizować wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat wyzwań, z jakimi współcześnie mierzą się weterani;
- pielęgnowania pamięci o poległych żołnierzach – obie instytucje zobowiązały się do wspólnego organizowania projektów upamiętniających żołnierzy, którzy utracili życie w misjach poza granicami państwa, oraz tych, których śmierć była następstwem udziału w takich operacjach;
- wsparcia weteranów – zarówno Centrum, jak i Fundacja będą inicjowały projekty, których celem jest wspieranie weteranów. Fundacja zobowiązała się m.in. do podejmowania działań w zakresie organizacji projektów mających na celu rehabilitacje i powrót do zdrowia weteranów oraz ich aktywizację zawodową m.in. poprzez udział w refundacji kosztów zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych. Centrum zaś zobowiązało się do inicjowania przedsięwzięć poświęconych weteranom; 
- promowania ducha braterstwa – Centrum oraz Fundacja zobowiązały się do wspólnego organizowania przedsięwzięć o charakterze kulturalno-oświatowym oraz sportowo-rekreacyjnym, a także do wspólnej działalności na rzecz integracji środowiska weteranów i ich rodzin.

Podczas podpisania porozumienia, ppłk dr Katarzyna Rzadkowska, Dyrektor Centrum Weterana, zaznaczyła: – Podpisanie porozumienia z Fundacją GROM. Siła i Honor to dla nas niezwykle ważny krok w dalszym wzmacnianiu pozycji weteranów w Polsce. Wierzymy, że dzięki tej współpracy nie tylko zrealizujemy wiele wartościowych projektów na rzecz weteranów, ale także przyczynimy się do szerzenia wiedzy o ich roli i działaniach.

Prezes Zarządu Fundacji, Pani Agnieszka Petelicka, dodała, że - Wspieranie weteranów to nasz obywatelski obowiązek. Zależy nam również na tym, aby promować patriotyczną postawę weteranów wśród młodego pokolenia, aby wzmacniać ich tożsamość narodową, która ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Polski.

Porozumienie podpisane z Fundacją GROM. Siła i Honor to już kolejna nawiązana współpraca mająca na celu działanie na rzecz weteranów w Polsce. Pokazuje to, że temat ten jest aktualny i ważny społecznie.

***
Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa – pełni funkcję ośrodka, w którym weterani działań poza granicami państwa oraz rodziny żołnierzy i pracowników wojska poległych podczas tych działań, uzyskują pomoc, radę oraz korzystają z konsultacji, w szczególności prawnych i psychologicznych, w zakresie możliwości rozwiązania nurtujących ich problemów. Centrum działa także na rzecz integracji środowiska weteranów wokół wspólnie realizowanych przedsięwzięć i podejmowanych inicjatyw.

Tekst: Martyna Wojenka/ Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa

red. PZ

autor zdjęć: Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa

dodaj komentarz

komentarze


Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Szermierze i pięściarki na podium
Koło zamachowe gospodarki
Wsparcie ma znaczenie
Ratunek z powietrza
Atak w Porcie Elbląg
Niebo bez dominacji
Sojusz Madrytu i Warszawy
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
„Strzała weterana” spaja środowisko
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Bez zmian w emeryturach
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Powietrzne cysterny dla Polski
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Sonda dla Jastrzębia
Akcja na jeziorze
At the Controls of F-35A Husarz
Zbrodnicza farsa
Sportowe jubileusze
Święto DGRSZ
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Cyberparasol nad wyborami
Ratunek na polu walki
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Orka tuż, tuż
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Podróż w ciemność
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Śmierć w sercu Azji
Przerzut Abramsów do Lublina
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Kajakarze i judocy w medalowej formie
AMW oferuje mieszkania
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Musztra i marsz ubezpieczony
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Zełenski traci Order Orła Białego?
Mundur, medale i duma
Ważne decyzje w Brukseli
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Ramię w ramię z Amerykanami
Wojna pod lupą
Równanie z „Iksem”
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Twardy ma moc
Polski wkład w operację „Overlord”
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Kraków zaprosił weteranów
Elektronika dla obrony powietrznej
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Marsz gąsienicowych kolumn
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Apetyt Smoka rośnie
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
PKW Irak zostaje w Jordanii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO