moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Słuchacze WAT na praktykach u logistyków

To oni będą w przyszłości dowodzić logistykami. Zanim jednak przejmą dowodzenie, czeka Ich jeszcze wiele wyzwań. Kolejni słuchacze nabywają doświadczenie w 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej, przygotowując się do odpowiedzialnych stanowisk w strukturach wojskowych.

Na terenie koszar wspólnie z żołnierzami 3 Batalionu Logistycznego w ramach praktyk dowódczych szkolą się kandydaci na oficerów z Wojskowa Akademia Techniczna. Często występują w roli dublerów etatowych dowódców plutonów, co stanowi doskonałą okazję do skonfrontowania wiedzy akademickiej z realiami służby. To właśnie teraz mogą sprawdzić i
zastosować w praktyce umiejętności zdobyte na uczelni.

Przebywanie wśród doświadczonych w swoim fachu specjalistów pozwala Im na głębsze zrozumienie specyfiki wykonywanych zadań i doskonalenie się w wybranej specjalności wojskowej. To również okazja, aby od podszewki poznać zadania z jakimi mierzą się na co dzień logistycy.

Praktyki dowódcze są nieodzownym elementem szkolenia przyszłych oficerów. To czas, gdy przyswojona wiedza teoretyczna nabiera realnych kształtów, a doświadczenie zaczyna odgrywać kluczową rolę. Ugruntowanie wiedzy specjalistycznej, doskonalenie umiejętności dowódczych oraz rozwijanie kompetencji przywódczych są fundamentami, które młodzi oficerowie zabiorą ze sobą, rozpoczynając zawodową służbę wojskową. Wyzwania, przed którymi stają, kształtują Ich na przyszłych liderów, gotowych do podjęcia odpowiedzialności za logistykę wojskową.

Tekst: kpt. Justyna Kwiatkowska/ oficer prasowy 1 BLog

red. PZ

autor zdjęć: kpr. Anna Wolska/ 1 BLog

dodaj komentarz

komentarze


Zbrodnia i kłamstwo
Grzmoty zamiast Goździków
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Psiakrew, harmata!
Syndrom Karbali
Debata o bezpieczeństwie
Śmiercionośna Jarzębina
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Apache w polskich rękach
Zbrodnia bez kary
Krew, która łączy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Trening w tunelu aerodynamicznym
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Morski lis na polowaniu
Początek wielkiej historii
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Marynarz w koreańskim tyglu
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Zanim pojadą na wojnę
Adaptacja i realizm
Morska ścieżka kariery
Studia dla żandarmów
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
W hołdzie ofiarom NKWD
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Our Only One
Pasja i fart
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Wojskowe roboty prosto z Polski
Zabójczy team nad Anglią
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Nie tylko błękitne berety
Kosmiczne bezpieczeństwo
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
NATO i USA o Iranie
Większe możliwości Nitro-Chemu
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Widok z kosmosu
Szkoła w mundurze
Wypadek w PKW UNIFIL
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
F-16 na straży
Rosomaki na lądzie i morzu
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Fińska armia luzuje rygory
Polski sukces w Duńskim Marszu
View from Outer Space

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO