moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Niezapomniany spektakl Ośrodka Reprezentacyjnego WOT

Ostatnia niedziela na placu Corazziego w Radomiu przeszła do historii jako wyjątkowy wieczór pełen muzyki, emocji i patriotyzmu. Wydarzenie, które zgromadziło tłumy mieszkańców, stało się prawdziwym świętem, gdzie sztuka spotkała się z narodowym duchem, a wspólne występy przeniosły wszystkich obecnych na wyżyny muzycznych doznań.

Na scenie, pod batutą st. chor. sztab. Tomasza Chwalińskiego, wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej, której towarzyszyła Kompania Reprezentacyjna WOT. Ich występ był prawdziwą ucztą dla oczu i uszu, podkreślając profesjonalizm, oddanie i pasję, z jaką żołnierze-muzycy służą Polsce. Plac Corazziego wypełnił się po brzegi – liczba widzów świadczyła o ogromnym zainteresowaniu tym wydarzeniem, które zjednoczyło mieszkańców Radomia w duchu patriotyzmu i wspólnej radości.

Wieczór uświetnili również goście specjalni: charyzmatyczna prezenterka telewizyjna Ida Nowakowska, młody i utalentowany wokalista Jan Majewski, laureatka licznych konkursów muzycznych Emilia Baranowska oraz wokalista zespołu Project Ready – Radosław Suwała. Ich obecność na scenie dodała wydarzeniu dodatkowego blasku i energii, a wspólne wykonania porwały publiczność, tworząc niezapomnianą atmosferę jedności i radości.

Wśród licznie zgromadzonych gości nie zabrakło również ważnych osobistości, które swoją obecnością podkreśliły rangę wydarzenia. Na koncercie obecny był Patryk Fajdek, wicewojewoda mazowiecki, wiceprezydent Radomia Łukasz Molenda oraz oficer łącznikowy Gwardii Narodowej Illinois, Kohley Holahan Scott. Ich obecność podkreśliła znaczenie współpracy między lokalnymi władzami, służbami wojskowymi i międzynarodowymi partnerami, jak również wyjątkową rolę tego wydarzenia w budowaniu więzi społecznych.

Po każdym utworze plac rozbrzmiewał gromkimi owacjami, a publiczność wstawała z miejsc, by wyrazić swoje uznanie dla artystów. Zachwycona publiczność wielokrotnie domagała się bisów, co tylko podkreśliło wyjątkowość tego wydarzenia. Artyści, porwani energią tłumu, z radością odpowiadali na te prośby, dostarczając kolejnych wzruszeń i niezapomnianych chwil.

Pułkownik Łukasz Baranowski, Komendant Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej, nie krył wzruszenia, chwaląc zaangażowanie i profesjonalizm swoich podwładnych. „Nasi żołnierze-muzycy to prawdziwi bohaterowie codzienności. Ich oddanie muzyce i służbie Polsce jest godne najwyższego uznania. Dzięki nim możemy cieszyć się tak wspaniałymi koncertami, które jednocześnie uczą i wzruszają” – podkreślił pułkownik Baranowski.

Orkiestra Reprezentacyjna WOT, mimo stosunkowo krótkiej historii, zdążyła już zdobyć uznanie zarówno w środowisku artystycznym, jak i wojskowym. Dzięki determinacji dowódcy – Kapelmistrza st. chor. sztab. Tomasza Chwalińskiego oraz tamburmajorki szer. Angeliki Toporek, zespół osiąga najwyższe standardy muzyczne, będąc dumną wizytówką Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wydarzenie na placu Corazziego było nie tylko pokazem muzycznego kunsztu, ale także dowodem na to, jak silna i zjednoczona jest lokalna społeczność Radomia. Dzięki takim inicjatywom muzyka staje się mostem, który łączy pokolenia i wzmacnia więzi w sercu każdego Polaka. Plac Corazziego tego wieczoru zamienił się w arenę muzycznej euforii, gdzie każdy dźwięk, każdy gest i każda nuta były symbolem siły. Tysiące zgromadzonych osób potwierdziło, że muzyka ma moc jednoczenia i wywoływania głębokich emocji. Radom po raz kolejny pokazał, że potrafi organizować wydarzenia na najwyższym poziomie, które na długo pozostają w pamięci uczestników. Radom, pełen euforii i patriotyzmu, tego wieczoru stał się sercem polskiej muzyki i narodowej tożsamości.

Tekst: Michał Marczyk/  Ośrodek Reprezentacyjny WOT

red. PZ

autor zdjęć: Ośrodek Reprezentacyjny WOT

dodaj komentarz

komentarze


MON wzmacnia południowo‑wschodnią Małopolskę
Co nowego w przepisach?
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Używane Strykery dla Polski, a Rosomaki na eksport
„Koalicja chętnych” o gwarancjach dla Ukrainy
Nowe oznakowanie pojazdów Żandarmerii Wojskowej
Piątka z czwartego wozu
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Sprzymierzeni z GROM dla kolegów z PTSD
Przeżyj to sam
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
WOT wspiera służby miejskie w odśnieżaniu
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Morskie roboty do walki z minami
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Odpalili K9 Thunder
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Ósmy Husarz już wylądował w Ebbing
Skażenie środkiem bojowym jak prawdziwe
Terytorialsi wspierają samorządy w walce z zimą
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Koniec bezkarności floty cieni?
Dyplomatyczna gra o powstanie
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Ferie z WOT – załóż mundur i przejdź szkolenie wojskowe
Czas podwodniaków
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polsko-amerykańska odpowiedź na rosnące cyberzagrożenia
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Nowe Abramsy na horyzoncie
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
WOT wciąż pomaga w zwalczaniu skutków ataku zimy
Budowlane inwestycje w bezpieczeństwo
Nowe Daglezje na nowy rok
W cieniu dumy floty
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Legia Akademicka czyli studenci w koszarach
Góral z ORP „Gryf”
Wojskowy triumf na Gali Sportu
USA: chcemy Grenlandii
Oskarżony Maduro
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Człowiek, który sprzedał ciszę
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Na tronie mistrza bez zmian
Nowy europejski czołg
Amerykański szogun
PKW „Noteć” – koniec misji
Zdarzyło się w 2025 roku – IV kwartał

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO