moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

80. rocznica lądowania Aliantów w Normandii

Z okazji tegorocznej 80 rocznicy lądowania Aliantów w Normandii Wojskowe Biuro Historyczne oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przygotowały plenerową wystawę czasową „D-DAY. Okręty Polskiej Marynarki Wojennej w operacji desantowej w Normandii.”

„D-DAY. Okręty Polskiej Marynarki Wojennej w operacji desantowej w Normandii” to przekrojowa wystawa upamiętniająca chlubny wkład Polskiego Oręża w największą operację desantową w historii wojen. Przedmiotowa wystawa prezentuje materiały fotograficzne z zasobu Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskowego Biura Historycznego ukazujące okręty Polskiej Marynarki Wojennej i ich załogi biorące udział w operacji desantowej: OORP Błyskawica, Piorun, Dragon, Ślązak i Krakowiak. Zdjęcia opatrzone są szerokim komentarzem historycznym przybliżającym działania bojowe prowadzone przez polskie okręty – wsparcie i osłonę morskich sił alianckich, jak również udział w bitwach pod Ouessant oraz Jersey.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 03.06-31.08.2024 r. w Gdyni na Nabrzeżu Pomorskim naprzeciwko Okrętu Muzeum ORP Błyskawica.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 03.06.2024 r. o godzinie 11.00. Uroczystość otwarcia uświetni koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP.
Serdecznie zapraszamy!

red. PZ

autor zdjęć: Arch. WBH i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

dodaj komentarz

komentarze


Ostrosz zamiast Mureny
Groźny incydent w Libanie
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Syndrom Karbali
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Gotowi na każdy scenariusz
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Powrót WAM-u
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
WAM coraz bliżej Łodzi
Bursztynowy wstrząs
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Kosmiczne oko armii
Zbrodnia bez kary
NATO i USA o Iranie
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Ostatni most
Wyścig Stalina
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Początek wielkiej historii
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Przygotowania do lotu do Polski
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Wypadek w PKW UNIFIL
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Strykery w akcji
SAFE staje się faktem!
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Rzeźnik w rękach GROM-u
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Uczczono ofiary zamachu majowego
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Terytorialsi zapraszają
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Więcej strzelnic w powiecie
Psy na… materiały wybuchowe
Bieg ku pamięci bohaterów
Adaptacja i realizm
Jest nowy szef BBN
Od cyberkursu po mundurówkę
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic
Natarcie w deszczu
Zbrodnia i kłamstwo
Nauki i nauczki z Afganistanu
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Bez zmian w emeryturach
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Desant na Bornholm
Kluczowe 30 dni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO