moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Premier odwiedził WZZ Podlasie

Nie ma limitów środków, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski – powiedział premier Donald Tusk do żołnierzy, którzy na co dzień pełnią służbę na polsko-białoruskiej granicy. Szef rządu, któremu towarzyszył Cezary Tomczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, odwiedził w sobotę Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe Podlasie.


– Przyjechałem po to, by zarówno dowódcy, jak i ich podkomendni, nie mieli żadnych wątpliwości, że państwo polskie i polski rząd są z nimi w każdej sytuacji – powiedział premier Donald Tusk na spotkaniu z żołnierzami WZZ Podlasie. Wojskowi z tego zgrupowania od wielu miesięcy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, gdzie ramię w ramię z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczają ją przed próbami nielegalnego forsowania. – Chcę, by polska opinia publiczna wiedziała coraz więcej o niezwykle trudnej i wymagającej służbie i misji wszystkich ludzi zaangażowanych w obronę polskiej granicy – dodał szef rządu.

Prezes Rady Ministrów spotkał się z żołnierzami i funkcjonariuszami i zapewnił ich o szacunku, jakim cieszy się ich służba oraz o wsparciu, jakie mają we władzach państwa. – Złożyłem deklarację wobec waszych dowódców, że nie ma limitów środków, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski. Nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie, gdy myślimy o wyposażeniu żołnierzy Wojska Polskiego w najnowocześniejszą broń. Nie będzie także limitów, jeżeli chodzi o zabezpieczenie granicy i wszystkie służby tu działające będą mogły na nas liczyć – zaznaczył Donald Tusk.

Szef rządu przyznał, że sytuacja migracyjna jest bardzo trudna i budzi ona reakcję organizacji, które chcą pomagać tym, którzy często nie z własnej woli, znaleźli się w trudnej sytuacji. – Nie może to jednak przesłaniać faktu najważniejszego, że od ludzi, którzy pilnują granicy, od ich misji i poświęcenia zależy bezpieczeństwo wszystkich Polek i Polaków. Rząd i przygniatająca większość Polek i Polaków, wszyscy jesteśmy z wami w tej trudnej misji – zapewnił Tusk.


– Wiem, że nielegalnych przejść jest coraz więcej, spodziewaliśmy się tego, stąd nasze dzisiejsze rozmowy o jak najszybszym wzmocnieniu infrastruktury granicznej – powiedział Tusk. – Rozpoczęliśmy intensywne prace nad nowoczesną fortyfikacją na całej wschodniej granicy. To zewnętrzna granica Unii Europejskiej i cała Europa będzie musiała zainwestować w swoje bezpieczeństwo – dodał szef rządu. Jak poinformował, rozpoczęły się także prace nad zmianami w prawie, które zapewnią żołnierzom i funkcjonariuszom pełne poczucie prawnego bezpieczeństwa w działaniach, jakie realizują.

– Dziękuję za służbę oraz za wasze poświęcenie i nieustanną gotowość obrony granicy i ojczyzny – zakończył premier.

MC

autor zdjęć: Krystian Maj / KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Polsko-amerykańska odpowiedź na rosnące cyberzagrożenia
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Oskarżony Maduro
Koniec bezkarności floty cieni?
Morskie roboty do walki z minami
„Koalicja chętnych” o gwarancjach dla Ukrainy
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Legia Akademicka czyli studenci w koszarach
WOT wspiera służby miejskie w odśnieżaniu
Nowy europejski czołg
Zmiany kadrowe w Żelaznej Dywizji i u podhalańczyków
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
WOT wciąż pomaga w zwalczaniu skutków ataku zimy
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
USA: chcemy Grenlandii
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Terytorialsi wspierają samorządy w walce z zimą
Sprzymierzeni z GROM dla kolegów z PTSD
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Warmia i Mazury dla Polski i NATO
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
PKW „Noteć” – koniec misji
Ferie z WOT – załóż mundur i przejdź szkolenie wojskowe
Piątka z czwartego wozu
Skażenie środkiem bojowym jak prawdziwe
MON wzmacnia południowo‑wschodnią Małopolskę
Budowlane inwestycje w bezpieczeństwo
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
Odpalili K9 Thunder
Góral z ORP „Gryf”
Detektory skażeń dla Tarczy Wschód poszukiwane
Nowe oznakowanie pojazdów Żandarmerii Wojskowej
Na tronie mistrza bez zmian
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Nowe Daglezje na nowy rok
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Nowe Abramsy na horyzoncie
Dyplomatyczna gra o powstanie
Czas podwodniaków
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Zdarzyło się w 2025 roku – IV kwartał
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Przeżyj to sam
Amerykański szogun
„Zygalski” na wodzie
Człowiek, który sprzedał ciszę
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Co nowego w przepisach?
Używane Strykery dla Polski, a Rosomaki na eksport
Ósmy Husarz już wylądował w Ebbing
Wojskowy triumf na Gali Sportu
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
W cieniu dumy floty
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Krok po kroku przez kwalifikacje
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO