moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ostatni moment, by zdecydować się na „Wakacje z WOT”

Spędź wakacje z wielkopolską „Dwunastką”! Letni czas można wykorzystać pożytecznie i aktywnie – np. na szkoleniu wojskowym, nie tracąc godzin lekcyjnych. Nie zwlekaj, zadzwoń do naszego rekrutera i złóż dokumenty już dziś!

Dwa terminy „Wakacji z WOT” w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Pierwszy termin już 28 czerwca. Szkolenie podstawowe (szesnastodniowe, zakończone przysięgą wojskową 13 lipca) kierowane jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wojskiem. Równocześnie, prowadzone jest szkolenie wyrównawcze (ośmiodniowe) dla osób, które mają zamiar powrócić do munduru. Drugi termin to 16. sierpnia. Szkolenie podstawowe również kończyć będzie uroczysta przysięga wojskowa 31. sierpnia.

Kto może zgłosić się do „Wakacji z WOT”?

Do służby w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie i studenci powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. 12. WBOT prowadzi szkolenie w ramach programu zarówno dla osób z Wielkopolski, jak i Ziemi Lubuskiej. Po ukończeniu szkoleń, Terytorialsi trafią na dalsze szkolenie w ramach ćwiczeń rotacyjnych do macierzystych batalionów.

„Wakacje z WOT” odbędą się u nas już piąty raz. Jest to doskonała okazja, aby zostać żołnierzem. Młode osoby nie tracą dzięki temu czasu nauki. Gwarantujemy aktywne i ciekawe spędzenie 16 dni wakacji. Muszę podkreślić jednak, że należy przygotować się na prawdziwe wyzwanie, jakim jest szkolenie wojskowe – tłumaczy ppłk Dariusz WYRZYKOWSKI, dowódca 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój.

WOT – połączenie służby z pracą zawodową

Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli, wykładowców, czy rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

Jak zostać żołnierzem 12. WBOT?

Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem - https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ ! Wniosek o powołanie możesz złożyć także bezpośrednio w Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

Tekst: por. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Cztery brygady, jeden cel
Siatka niewidka dla wojska
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Rok 2027 bez Air Show Radom
Młodzi medycy na poligonie
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Dwa marzenia spełnione naraz
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Kartki sercem malowane
Nowy ośrodek badań WIML
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Legion Medyczny na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Coraz więcej Alpha Scramble
Abordaż z polskim wsparciem
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
„Wicher” na wodzie
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Akustyczna tarcza dla wojska
Siatka antydronowa
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Azjatycka szansa
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
MON i MSZ o szczycie NATO
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Z prądem i pod prąd
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Aukcja dla weterana
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Oni strzegą naszego spokoju
Gorący lipiec PKW Łotwa
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Drony na autopilocie
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Flanka pod strażą
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
W Sejmie o rosyjskim pocisku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO