moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Terytorialsi we wspólnym szkoleniu z pasywną rezerwą

W dniach 15-19 kwietnia instruktorzy z Brygadowego Zespołu Szkoleniowego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

Rezerwiści odbyli najpierw zajęcia z takich podstaw jak przygotowanie żołnierza do marszu, poznali szyki marszowe, nauczyli się przyjmowania prawidłowych postaw strzeleckich oraz przećwiczyli zrywanie kontaktu. Następnie zostali przeszkoleni z medycyny pola walki. Nauczyli się także organizacji punktu kontrolnego.

Instruktor dowódca sekcji ratownik medyczny st. sierż. Michał K. podkreślił, że jego głównym celem było przekazanie zagadnień medycznych w zakresie ewakuacji z pola walki, zakładania stazy oraz opatrywania ran postrzałowych.

Przekazana wiedza wynikała z doświadczenia zdobytego przez niego podczas Misji Afganistan. Instruktor brał udział w licznych patrolach i był odpowiedzialny za zabezpieczenie medyczne podczas ww. misji. Zdobyte doświadczenie oraz ciągłe szkolenie przekłada się na efekt szkoleniowy w praktycznym wymiarze. Szkoleni wykazywali się dużym zaangażowaniem podczas szkolenia chętnie zdobywając wiedzę oraz zadając pytania uszczegóławiające zagadnienia. Profesjonalizm przeprowadzonego szkolenia został doceniony przez szkolonych, którzy podziękowali kadrze szkoleniowej.

Tekst: Zespół Prasowy 8 K-PBOT

red. PZ

autor zdjęć: 8 K-PBOT

dodaj komentarz

komentarze


Kajakarze i judocy w medalowej formie
Bez zmian w emeryturach
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Szermierze i pięściarki na podium
Twardy ma moc
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Sprawdzian charakteru
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Równanie z „Iksem”
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Sportowe jubileusze
Mundur, medale i duma
Poznański gen wolności
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Zasadzka w leśnych ostępach
Elektronika dla obrony powietrznej
Koło zamachowe gospodarki
Niebo bez dominacji
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Priorytety na szczyt NATO
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Ważne decyzje w Brukseli
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Musztra i marsz ubezpieczony
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wsparcie ma znaczenie
AMW oferuje mieszkania
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Zbrodnicza farsa
Polski wkład w operację „Overlord”
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Apetyt Smoka rośnie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Okręt skrojony na Bałtyk
Orka dobiła do brzegu
Ratunek z powietrza
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Wojna pod lupą
Cyberparasol nad wyborami
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Ramię w ramię z Amerykanami
Przerzut Abramsów do Lublina
Śmierć w sercu Azji
„Strzała weterana” spaja środowisko
Akcja na jeziorze
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Strzelać jak Polacy
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Atak w Porcie Elbląg
Podróż w ciemność
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO