moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom na POLSECURE 2024

Rodzina karabinków MSBS GROT oraz pistolety VIS 100 i MPS – między innymi te produkty zostaną zaprezentowane podczas kieleckich Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE 2024, które odbędą się w dniach 23-25 kwietnia 2024 r.

Targi „POLESECURE”, nad którymi patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, to wystawa oraz cykl konferencji poświęconych bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym podległym MSWiA – Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa. Wydarzenie każdego roku przyciąga coraz większą liczbę wystawców i odwiedzających.

Na stoisku Fabryki Broni zostanie zaprezentowana broń, która na co dzień znajduje się na wyposażeniu polskich służb mundurowych. Będzie to karabinek MSBS GROT w różnych układach i konfiguracjach, a także pistolety MPS oraz VIS 100. - Prezentowane produkty to broń zaprojektowana i wyprodukowana przede wszystkim dla Sił Zbrojnych RP oraz służb mundurowych – mówi dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. – Część jest już na wyposażeniu m.in. Straży Granicznej i Policji, a pozytywne rekomendacje od użytkujących ją funkcjonariuszy utwierdzają nas w przekonaniu, że te nowoczesne konstrukcje doskonale sprawdzają się nie tylko w Wojsku Polskim, ale i w służbie, która współcześnie odgrywa ogromną rolę, chroniąc bezpieczeństwa kraju oraz jego granic.

REKLAMA

Na targach prezentowany będzie także Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS), który zebrał bardzo dobre recenzje wśród znawców i wielbicieli strzelectwa. – Nasz najnowszy produkt powstał z myślą o służbach mundurowych naszego kraju, zwłaszcza Policji – mówi Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. – Pracujemy nad ostatnimi szczegółami, które pozwolą wprowadzić na rynek produkt dopracowany w najmniejszych detalach, odpowiadający w pełni oczekiwaniom klienta.

Na szczególną uwagę zasługuje też karabin wyborowy MSBS GROT 762N, który w tegorocznej edycji targów został nominowany do dwóch prestiżowych nagród: dla najlepszego produktu służącemu bezpieczeństwu – Nagroda POLSECURE oraz dla produktu uznanego za najbardziej funkcjonalny i usprawniający służbę graniczną – nagroda Komendanta Głównego Straży Granicznej „Laur Graniczny”.

Samopowtarzalny karabin wyborowy GROT 762N kalibru 7,62 mm to nowoczesna, oryginalna, polska konstrukcja, zasilana amunicją karabinową 7,62×51 mm NATO (.308 Win.), opracowana w dwóch wersjach z lufami długości 406 mm (16”) oraz 508 mm (20”). Jest efektem współpracy Fabryki Broni „Łucznik”- Radom Sp. z o.o. i Wojskowej Akademii Technicznej. Karabin bazuje na ogólnym schemacie konstrukcyjnym karabinka standardowego (podstawowego) GROT C16 FB – A2 kalibru 5,56 mm i zawiera wszystkie jego najlepsze cechy, tj.: bezpieczeństwo i niezawodność działania oraz wysoką modułowość, ergonomię i estetykę techniczną.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełnym portfolio Fabryki Broni na stoisku Grupy PGZ (Targi Kielce, Hala F, F-3).

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie.

Tekst: Aleksandra Odziemkowska/ Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

red. PZ

autor zdjęć: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom

dodaj komentarz

komentarze


Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Mobilne dowodzenie
Nowe zadania szefa SKW
Bohater odtrącony
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
They Will Check The Training Results in Combat
„Pierwsza Drużyna” na start
Ameryka daje wsparcie
Serwis K9 w Polsce
Po śladach polskich bohaterów
Zawsze gotowi do pomocy
Nie szpital, a instytut
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Wioślarze i triatlonistka na podium
Polska wiktoria na Monte Cassino
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Cień atomowej zagłady
„Ryś” z laserem
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Wojna w świętym mieście, epilog
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Krwawa noc pośród puszczy
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Śladami ojca
Na straży nieba
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Polki pobiegły po srebro!
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Broń Hitlera w rękach AK
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pływacy i maratończycy na medal
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Flota Bayraktarów w komplecie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wszystkie misje AWACS-a
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Abramsy w pętli
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Ostatnia droga Pileckiego
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
By Polska była bezpieczna
„Grand Quadriga ‘24”
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Układ nerwowy Mieczników
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Sukcesy reprezentantek CWZS-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO