moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dbałość o środowisko naturalne najwyższym priorytetem

14 marca „Nitro-Chem” S.A. zutylizował 16 paletopojemników porzuconych w miejscowości Czarna w powiecie wołomińskim, które najprawdopodobniej pochodzą z działalności produkcyjnej. Na zlecenie i na koszt spółki pojemniki zostały w sposób bezpieczny zabrane i przekazane do utylizacji profesjonalnym podmiotom. To kolejna skuteczna akcja, którą Spółka przeprowadziła w ostatnim czasie.

Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., działając w imię społecznej odpowiedzialności i dla dobra okolicznych mieszkańców, usunęły paletopojemniki, które zostały ujawnione przez organy ścigania na naczepie transportowej w miejscowości Czarna. To już kolejna akcja, którą spółka przeprowadziła w trosce o środowisko naturalne. Wcześniej „Nitro-Chem” S.A. pomógł właścicielce prywatnej posesji w Chabielicach oczyścić działkę z 13 porzuconych pojemników, które najprawdopodobniej pochodziły z działalności spółki. Działanie udało się z powodzeniem zakończyć w styczniu br.

Również tym razem unieszkodliwienie odpadów przeprowadzono z najwyższą starannością i profesjonalizmem oraz w sposób, który minimalizuje wpływ na środowisko. - Konsekwentnie realizujemy przyjętą w spółce strategię postępowania z odpadami, które w wyniku działalności przestępczej zostały porzucone na prywatnych posesjach. Staramy się pomóc zwykłym ludziom, pokrzywdzonym przez oszustów. Ich los nie jest nam obojętny, dlatego pomagamy w rozwiązaniu tych problemów. Mamy nadzieję, że nasze konsekwentne działania spotkają się z podobnym odzewem i zaangażowaniem innych firm, których to także dotyczy. Uważamy, że troska o środowisko naturalne jest naszym wspólnym dobrem i dlatego tylko wspólne działania mogą pozwolić na rzeczywiste usuwanie zalegających odpadów - podkreśla Dominik Sawicki, prezes Zarządu Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A.

Spółka Nitro-Chem, mając świadomość specyfiki prowadzonej działalności i wynikającej z niej gospodarki odpadami, na każdym etapie postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa, które mają na celu minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Spółka na bieżąco też informuje opinię publiczną w zakresie podejmowania wspólnego wysiłku w usuwaniu odpadów z nielegalnych składowisk.

Tekst: Joanna Żarnowska/ „Nitro-Chem” S.A.

red. PZ

autor zdjęć: „Nitro-Chem” S.A.

dodaj komentarz

komentarze


Waiting for the F-35
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Co dalej z Tarczą Wschód?
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
To nie mogło się udać, ale…
Experience It Yourself
Moc z powietrza
Together on the Front Line and Beyond
Premier wojenny
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Litwa stawia na poligony
Ferie z wojskiem
Amerykański szogun
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Przeprowadzka CSWOT-u
Medale na lodzie i śniegu
Pod nową czaszą
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Co nowego w przepisach?
Partnerstwo Polski i Litwy
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
O bezpieczeństwie u prezydenta
Pucharowy medal na desce
FORT Kraków otwarty
Wojskowy triumf na Gali Sportu
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Outside the Box
Utraceni, lecz nie zapomniani
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 roku
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Pies pomaga walczyć z PTSD
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Ekstremalnie ważny cel
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Sprawdzili się na macie i w ringu
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Człowiek, który sprzedał ciszę
Partnerstwo daje siłę
PKW „Noteć” – koniec misji
Maj polskich żywych torped
Zimowi podhalańczycy
Kierunek Rumunia
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO