moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Air Show ’25 – do zobaczenia

Podniebne akrobacje mistrzów lotnictwa, pokazy statyczne, spotkania z pilotami myśliwców, śmigłowców i samolotów transportowych – XVIII edycja pokazów Air Show odbędzie się w Radomiu w sierpniu przyszłego roku. Lotnicze święto przypada w setną rocznicę powstania Szkoły Orląt. Jak zapewniają organizatorzy Air Show, na pewno uczczą ten jubileusz podczas pokazów.

Organizatorami Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom 2025 jest Agencja Mienia Wojskowego. – Dziś wiemy już, że pokazy odbędą się w Radomiu w ostatni weekend sierpnia 2025 roku – mówi Małgorzata Weber z AMW. – Obecnie przygotowujemy decyzję Ministra Obrony Narodowej dotyczącą organizacji pokazów – wyjaśnia Weber. Wydanie takiego dokumentu pozwoli podjąć kolejne kroki, jak ustalenie warunków współpracy i szczegółów organizacyjnych. – Za udział wojska w Air Show, w tym organizację wystawy statycznej, program pokazów w powietrzu i zaproszenie zagranicznych ekip lotniczych, będzie odpowiedzialne Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych – informuje przedstawicielka Agencji. – Wzorem lat ubiegłych do wspólnych działań zostanie zaproszony samorząd Radomia, a także Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, przedstawiciele służb mundurowych oraz Wodociągi Miejskie w Radomiu – dodaje. O wszystkich szczegółach będziemy informować na naszych łamach.

XVIII edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW Radom 2025 zbiegnie się z innym lotniczym wydarzeniem – 100-leciem dęblińskiej Szkoły Orląt, czyli Lotniczej Akademii Wojskowej. – Na pewno będziemy chcieli pokazać ten ogrom lotniczej historii, którą stworzyła Szkoła Orląt – zapewnia Małgorzata Weber. Nie zabraknie więc wspomnień o samolotach, legendarnych pilotach i bohaterskich załogach, które wyszkoliła Szkoła Orląt.

Oficjalnym ambasadorem pokazów lotniczych Air Show Radom jest Zespół Akrobacyjny „Orlik”

 

Ewa Korsak

autor zdjęć: st. chor. sztab. mar. Arkadiusz Dwulatek / CC DORSZ

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi wspierają samorządy w walce z zimą
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Krok po kroku przez kwalifikacje
„Zygalski” na wodzie
Na tronie mistrza bez zmian
„Koalicja chętnych” o gwarancjach dla Ukrainy
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
Czekamy na F-35
Co nowego w przepisach?
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Nowe Abramsy na horyzoncie
Polsko-amerykańska odpowiedź na rosnące cyberzagrożenia
WOT wspiera służby miejskie w odśnieżaniu
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Good Morning, Orka!
Kurs dla pilotów Apache’ów czas start
USA: chcemy Grenlandii
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Warmia i Mazury dla Polski i NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Warto iść swoją drogą
W cieniu dumy floty
Góral z ORP „Gryf”
Przeżyj to sam
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Amerykański szogun
Człowiek, który sprzedał ciszę
Jak zbudować armię przyszłości
Odpalili K9 Thunder
Sprzymierzeni z GROM dla kolegów z PTSD
Piątka z czwartego wozu
O bezpieczeństwie u prezydenta
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Wojskowy triumf na Gali Sportu
Partnerstwo Polski i Litwy
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Używane Strykery dla Polski, a Rosomaki na eksport
Nowy europejski czołg
Dwie karetki dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Koniec bezkarności floty cieni?
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Więcej mocy dla Orki
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Nowa lokalizacja 18 Brygady Zmotoryzowanej
Czas podwodniaków
Brzescy saperzy i prace rozbiórkowe
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Detektory skażeń dla Tarczy Wschód poszukiwane
WOT wciąż pomaga w zwalczaniu skutków ataku zimy
Zmiany kadrowe w Żelaznej Dywizji i u podhalańczyków
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Pucharowy medal na desce
PKW „Noteć” – koniec misji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO