moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
8. Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz Weteranów!

W najwyższym budynku w Szczecinie - Hanza Tower, 10 lutego 2024 roku odbył się 8. Karnawałowy Bal Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju we współpracy z 12.Brygadą Zmechanizowaną, z którego dochód przeznaczony zostanie głównie na rehabilitację poszkodowanych weteranów.

Pamiętamy o potrzebach tych, którzy pełniąc służbę zapłacili wysoką cenę, zdrowie. Podczas turnusów rehabilitacyjnych uczestnicy otrzymują pomoc lekarską, psychologiczną, ale również wsparcie od osób w podobnej sytuacji życiowej. Pozwalają podtrzymać koleżeńskie więzi pomiędzy weteranami oraz armią, z która z racji odniesionych ran wielu z nich musiało się pożegnać. Jesteśmy dlatego dumni, że możemy wspomóc nasze koleżanki i kolegów -podkreśla gen. bryg. Dariusz Czekaj, dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej.

Wielu weteranów poszkodowanych wymaga stałej rehabilitacji fizycznej i wsparcia psychologicznego. Turnusy rehabilitacyjne dla weteranów, ich rodzina także dla rodziców poległych żołnierzy na stałe wpisały się w działalność stowarzyszenia, które co roku stara się pozyskać fundusze na ich organizacjęm.in. poprzez Karnawałowy Bal Charytatywny - mówi mjr Angelika Szymańska -psycholog 12. Brygady Zmechanizowanej.

Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju powstało w 2008 roku z inicjatywy własnej żołnierzy w służbie czynnej oraz rezerwy, którzy służyli w misjach zagranicznych, zostali ranni, poszkodowani, lub których problemy wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa. - mówi Tomasz Kloc - prezes Stowarzyszenia -Organizacja turnusów rehabilitacyjnych jest niezwykle ważna dla weteranów i ich rodzin, ponieważ bez wsparcia oraz obecności najbliższych, żołnierze mogą czasem nigdy nie powrócić do normalnego codziennego życia.

Bal cieszy się od lat dużym zainteresowaniem przedstawicieli z różnych środowisk między innymi: świata kultury, nauki, biznesu, sportu, władz rządowych i samorządowych, przedstawicieli dowództw oraz jednostek wojskowych, a także osób prywatnych. Chcą oni wesprzeć żołnierzy, którzy doznali trwałej utraty zdrowia, a odniesione rany pozostawiły swój ślad na całe życie.

Główną atrakcją Balu były licytacje oraz aukcje wielu interesujących przedmiotów podarowanych przez darczyńców, loterie i losowania. Licytowano między innymi:

- jednodniowe szkolenie z żołnierzami Błękitnej Brygady oraz pamiątkowe tablo z symboliką brygady przekazane przez Dowódcą 12BZ,

- bursztynowe spinki do mankietów od Ministra Obrony Narodowej,

- replikę noża szturmowego i pamiątkowy coin Szefa Sztabu Generalnego,

- statuetkę "Orzeł od Sokoła" Dowódcy DGRSZ- ryngraf Dowódcy DORSZ

- rzeźbę oraz pamiątkowego coina Dowódcy 12SDZ

- zestaw pamiątkowych znaczków z limitowanych serii od Prezesa Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w misjach Poza Granicami Kraju

i wiele, wiele innych atrakcji takich jak np. wycieczka do Gruzji czy skok w tandemie ze spadochronem.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja jednodniowego szkolenia w 12 Brygadzie Zmechanizowanej, które obejmowało strzelanie z różnego rodzaju broni strzeleckiej, moździerzy, granatników, zestawu OPL GROM – na nowoczesnym symulatorze "Śnieżnik" w Stargardzie oraz naukę prowadzenia KTOROSOMAK - na symulatorze "Jaskier".

Ogólna kwota zebrana podczas balu znana będzie kiedy podliczone zostaną pieniądze nie tylko z licytacji, loterii, ale także te przekazane przez sponsorów i z "biletów" wstępu na Bal. Środków wystarczy na pewno, aby Stowarzyszenie mogło zorganizować wakacyjny turnus terapeutyczny dla poszkodowanych weteranów.

Serdecznie dziękujemy hojnym Darczyńcom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.

 

tekst: kpt. Irena Paczek-Krawczak

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Tomasz Łomakin

dodaj komentarz

komentarze


At the Controls of F-35A Husarz
Sportowe jubileusze
Powietrzne cysterny dla Polski
Atak w Porcie Elbląg
Musztra i marsz ubezpieczony
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
PKW Irak zostaje w Jordanii
Święto DGRSZ
Ważne decyzje w Brukseli
Zbrodnicza farsa
Niebo bez dominacji
Marsz gąsienicowych kolumn
Śmierć w sercu Azji
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Apetyt Smoka rośnie
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Orka tuż, tuż
Sojusz Madrytu i Warszawy
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Akcja na jeziorze
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Bez zmian w emeryturach
Mundur, medale i duma
Polski wkład w operację „Overlord”
Ratunek na polu walki
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Równanie z „Iksem”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Kraków zaprosił weteranów
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Strzała weterana” spaja środowisko
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Sonda dla Jastrzębia
Podróż w ciemność
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Ratunek z powietrza
AMW oferuje mieszkania
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Szermierze i pięściarki na podium
Przerzut Abramsów do Lublina
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Zełenski traci Order Orła Białego?
Wsparcie ma znaczenie
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Cyberparasol nad wyborami
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Koło zamachowe gospodarki
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wojna pod lupą

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO