moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sprawdź się przed testem sprawnościowym do Akademii Wojsk Lądowych

Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu organizuje kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia wojskowe, kursy oficerskie i studia wojskowo-lekarskie. Zajęcia będą poświęcone tematyce budowania sprawności fizycznej, a ich celem jest przygotowanie do testów sprawnościowych. W programie znajdzie się m.in. nauka pracy nad siłą i wytrzymałością.

Dwudniowe zajęcia, które odbędą się w przedostatni weekend marca, planowane są w dwóch grupach, po 30 osób każda. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy wojskowi, którzy zaprezentują m.in. prawidłowe techniki ćwiczeń z obciążeniem, budowania wytrzymałości biegowej czy pracy nad zwinnością i szybkością. Oprócz ćwiczeń przygotowujących do egzaminu ze sprawności fizycznej w planie są również spotkania z kadrą Akademii Wojsk Lądowych, która opowie kursantom o zasadach rekrutacji oraz funkcjonowaniu uczelni. Wykładowcy z Zakładu Wychowania Fizycznego zaś pokażą, jak wykonywać określone ćwiczenia, tak aby uzyskać jak najlepszy wynik w trakcie sprawdzianu. Szkolenie zakończy się testem, w trakcie którego kandydaci na studentów będą mogli sprawdzić swoje możliwości oraz dowiedzą się, co poprawić lub jak utrzymać formę. – W czasie ćwiczeń będzie można poznać tajniki dotyczące jak najlepszego wykonywania konkretnych zadań na egzaminie. Instruktorzy pokażą, jak ułożyć rękę i nogę, jak szybko wystartować oraz jak ułożyć swoje ciało. W skrócie: co zrobić, aby o kilka sekund szybciej wypaść w danej konkurencji – mówi Monika Krystek, specjalistka w biurze obsługi studentów Akademii Wojsk Lądowych.

Na szkoleniu zostanie też poruszony temat odpowiedniego żywienia oraz metod redukcji masy ciała, a ponadto odbędzie się spotkanie z podchorążymi AWL-u, którzy opowiedzą o życiu w uczelni wojskowej. – To bardzo ważne, ponieważ kandydaci na studentów będą mogli poznać naszą bazę taktyczną, zobaczyć, jak wygląda teren uczelni. Ludzie, którzy w przeszłości wzięli udział w kursie przygotowawczym, podkreślali później, że bardzo im to pomogło, ponieważ w trakcie samego egzaminu znali to miejsce i nie czuli się tu obco. Dzięki temu również łatwiej im było zredukować stres i bardziej skupić się na egzaminie – podkreśla Monika Krystek.

REKLAMA

Kurs przygotowawczy odbędzie się 23–24 marca, a jego koszt to 300 zł (w tej cenie znajduje się wyżywienie). Zakwaterowanie odbywa się we własnym zakresie poza terenem uczelni. Rejestracji oraz wpłaty należy dokonać do 15 marca, liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły na temat szkolenia znajdują się na stronie internetowej wojsko-polskie.pl, tam też można pobrać formularz zgłoszeniowy oraz zapoznać się z regulaminem. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach mogą przesłać wypełniony formularz na adres e-mail: monika.krystek@awl.edu.pl. Podobny kurs uczelnia zamierza zorganizować także w kwietniu.

Ważne! Przed przystąpieniem do zajęć należy przedstawić zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań do wzmożonego wysiłku fizycznego. Brak takiego dokumentu uniemożliwi wzięcie udziału w szkoleniu.

Przemysław Lis

autor zdjęć: AWL

dodaj komentarz

komentarze


Eurofightery znowu w Polsce
 
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Skromny początek wielkiej wojny
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Mocny sygnał od NATO
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Liban uznany za strefę działań wojennych
Invictus w zimowym stylu
Abramsy pod dobrą opieką
Cud w Trewirze
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Śnieg może być groźną bronią
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Lekcje z frontu
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Szef MON-u w Brukseli
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Dobrowolsi – czas start!
Zimowy sprawdzian podchorążych
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Roszady personalne w PGZ-ecie
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Offset dla „Wisły”
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Ślubowanie kadetów OPW
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Wojna o porządek świata
Rakietowy szach
„Avenger” na Monte Cassino
Nowy szef CWCR
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Lista trupich główek
Pierwszy skok
Podwójny Półmaraton Komandosa
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Zamiana po włosku
Będą kolejne „Daglezje-P”
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Spadochroniarze na Podlasiu
Rusza kwalifikacja wojskowa
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Nowe śmigłowce kawalerii
W rezerwie pasywnej będą oceny
Którą drogą do armii?
Zachód przeciwko „korsarzom”
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Zielone światło dla Barbary
Bruksela przed szczytem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO