moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sprawdź się przed testem sprawnościowym do Akademii Wojsk Lądowych

Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu organizuje kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia wojskowe, kursy oficerskie i studia wojskowo-lekarskie. Zajęcia będą poświęcone tematyce budowania sprawności fizycznej, a ich celem jest przygotowanie do testów sprawnościowych. W programie znajdzie się m.in. nauka pracy nad siłą i wytrzymałością.

Dwudniowe zajęcia, które odbędą się w przedostatni weekend marca, planowane są w dwóch grupach, po 30 osób każda. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy wojskowi, którzy zaprezentują m.in. prawidłowe techniki ćwiczeń z obciążeniem, budowania wytrzymałości biegowej czy pracy nad zwinnością i szybkością. Oprócz ćwiczeń przygotowujących do egzaminu ze sprawności fizycznej w planie są również spotkania z kadrą Akademii Wojsk Lądowych, która opowie kursantom o zasadach rekrutacji oraz funkcjonowaniu uczelni. Wykładowcy z Zakładu Wychowania Fizycznego zaś pokażą, jak wykonywać określone ćwiczenia, tak aby uzyskać jak najlepszy wynik w trakcie sprawdzianu. Szkolenie zakończy się testem, w trakcie którego kandydaci na studentów będą mogli sprawdzić swoje możliwości oraz dowiedzą się, co poprawić lub jak utrzymać formę. – W czasie ćwiczeń będzie można poznać tajniki dotyczące jak najlepszego wykonywania konkretnych zadań na egzaminie. Instruktorzy pokażą, jak ułożyć rękę i nogę, jak szybko wystartować oraz jak ułożyć swoje ciało. W skrócie: co zrobić, aby o kilka sekund szybciej wypaść w danej konkurencji – mówi Monika Krystek, specjalistka w biurze obsługi studentów Akademii Wojsk Lądowych.

Na szkoleniu zostanie też poruszony temat odpowiedniego żywienia oraz metod redukcji masy ciała, a ponadto odbędzie się spotkanie z podchorążymi AWL-u, którzy opowiedzą o życiu w uczelni wojskowej. – To bardzo ważne, ponieważ kandydaci na studentów będą mogli poznać naszą bazę taktyczną, zobaczyć, jak wygląda teren uczelni. Ludzie, którzy w przeszłości wzięli udział w kursie przygotowawczym, podkreślali później, że bardzo im to pomogło, ponieważ w trakcie samego egzaminu znali to miejsce i nie czuli się tu obco. Dzięki temu również łatwiej im było zredukować stres i bardziej skupić się na egzaminie – podkreśla Monika Krystek.

Kurs przygotowawczy odbędzie się 23–24 marca, a jego koszt to 300 zł (w tej cenie znajduje się wyżywienie). Zakwaterowanie odbywa się we własnym zakresie poza terenem uczelni. Rejestracji oraz wpłaty należy dokonać do 15 marca, liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły na temat szkolenia znajdują się na stronie internetowej wojsko-polskie.pl, tam też można pobrać formularz zgłoszeniowy oraz zapoznać się z regulaminem. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach mogą przesłać wypełniony formularz na adres e-mail: monika.krystek@awl.edu.pl. Podobny kurs uczelnia zamierza zorganizować także w kwietniu.

Ważne! Przed przystąpieniem do zajęć należy przedstawić zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań do wzmożonego wysiłku fizycznego. Brak takiego dokumentu uniemożliwi wzięcie udziału w szkoleniu.

Przemysław Lis

autor zdjęć: AWL

dodaj komentarz

komentarze


Za sterami DORSZ i myśliwców
Polsko-estońska współpraca
K9, ognia!
Sojusz kontra drony
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Biało-czerwona na Monte Cassino
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Polsko-kanadyjska współpraca
Latający dron – broń na okręty podwodne
Lotnisko w zanadrzu
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Syndrom Karbali
Hegseth odznaczył polskiego generała
Wielka gra na ukraińskim froncie
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Ślady, których nie widać
Nowa baza US Army w Polsce?
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Bałtyk, wspólna sprawa
Od indeksu do munduru
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Śmierć w sercu Azji
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Czerwieńsze będą…
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Oswoić „latający komputer”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
DIANA szansą dla polskich innowacji
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Generał z cienia
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Równanie z „Iksem”
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Kraków zaprosił weteranów
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Wsparcie ma znaczenie
Polski wkład w operację „Overlord”
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Marsz prawdę ci powie
Chcą budować dla Amerykanów
Groźny incydent w Libanie
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Bez zmian w emeryturach
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
NATO rozkłada lotniczy parasol

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO