moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Łącznościowcy szkolą wałbrzyską młodzież

30 stycznia żołnierze instruktorzy 10 Brygady Łączności przeprowadzili zajęcia dla klas mundurowych przygotowania wojskowego IV Liceum Ogólnokształcącego z Wałbrzycha. Przygotowali młodzież do pracy na nowoczesnych środkach łączności. Współpraca pomiędzy jednostką wojskową a szkołą jest wynikiem porozumienia nad którym nadzór merytoryczny sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Szkolenie pod okiem specjalistów to najlepsza okazja do właściwego przygotowania się do pełnienia w przyszłości niełatwej służby wojskowej, dlatego też pokazy i wykłady dla wałbrzyskich licealistów przeprowadzili doświadczeni żołnierze-instruktorzy z 10 Brygady Łączności.

Celem zajęć było rozwijanie wśród uczniów praktycznych umiejętności obsługi radiostacji przenośnych UKF oraz pracy z wykorzystaniem przewodowych środków łączności. Tradycyjnie podczas zajęć nie zabrakło musztry wojskowej.

Ze służbą wojskową już teraz chce się związać wielu uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego. Takie zajęcia jak te dzisiejsze jeszcze bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że chcę zostać żołnierzem RP. Póki co nie wiem, jaka to będzie formacja wojskowa, ale mam jeszcze czas na podjęcie tej niełatwej decyzji. Jednak już dziś wiem, że bardzo chcę służyć naszej Ojczyźnie – mówi jeden z uczniów wałbrzyskiego liceum.

Już dziś uczniowie wojskowych klas mundurowych stanowią zaplecze kadrowe polskiej armii. Czworo z absolwentów IV Liceum Ogólnokształcącego wstąpiło w szeregi 10 Brygady Łączności, Wojsk Obrony Terytorialnej i innych jednostek Wojskowych. Kolejni dopiero zaczynają planować swoją przyszłość w mundurze.

Tekst: mjr Piotr Bastkowski

red. PZ

autor zdjęć: 10 Brygada Łączności

dodaj komentarz

komentarze


Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Twarde na poligonie
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Fińska armia luzuje rygory
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Cel: wzmocnić odporność małych społeczeństw
Pasja i fart
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Wojsko testuje systemy antydronowe
Syndrom Karbali
Psiakrew, harmata!
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Od cyberkursu po mundurówkę
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Chunmoo trafią do Gostynina
Pierwsze loty
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Adaptacja i realizm
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Bądź bezpieczny w sieci
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Pirania zdała egzamin
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Armia na kryzys
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Marynarz w koreańskim tyglu
Zasiąść za sterami Apache’a
Początek wielkiej historii
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Wielkie serce K9
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Zbrodnia bez kary
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Groźny incydent w Libanie
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Rzeźnik w rękach GROM-u
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Lepiej uczyć się na misjach niż na wojnie
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Miecz w ręku NATO
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Debata o bezpieczeństwie
Ćwiczą i budują drony w 17 WBZ
Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
„Kryzys” na AWL-u
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Wypadek w PKW UNIFIL
Kadeci na start
Ślubowanie adeptów sztuki wojskowej
Ochrona w gotowości
NATO i USA o Iranie
Zbrodnia i kłamstwo
Wojna sześcioosobowych armii
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Rosomaki na lądzie i morzu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO