moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polska zbrojeniówka reklamuje się w USA

Polscy producenci karabinów, karabinków i pistoletów oraz przeznaczonej do nich amunicji chcą zawojować czołowy rynek strzelectwa sportowego, którym są Stany Zjednoczone. To dlatego należące do PGZ-etu spółki: Fabryka Broni Łucznik – Radom, ZM Tarnów i Mesko promują swoje wyroby na największych na świecie branżowych targach – Shot Show w Las Vegas.

Organizowane od 1979 roku w Stanach Zjednoczonych, początkowo w Saint Louis w Missouri, a od dwudziestu pięciu lat w Las Vegas, targi strzelectwa sportowego Shot Show to obecnie największa na świecie impreza wystawiennicza branży nastawionej na miłośników broni palnej – pistoletów, strzelb, karabinów i karabinków. W tegorocznej odsłonie strzeleckich targów, odbywającej się w dniach 21–26 stycznia, udział bierze ponad 2500 wystawców ze 115 państw, którzy swoje wyroby prezentują na imponującej powierzchni wystawienniczej – około 73 tys. m2. Organizatorzy w swoich materiałach promocyjnych wskazywali, że targowe hale są tak pojemne, że zmieściłoby się w nich 550 wielozadaniowych samolotów F-16. O tym, jak Shot Show z roku na rok się rozwijało, najlepiej świadczy to, że podczas pierwszej edycji wystawcy mieli do dyspozycji jedynie około 500 m2.

Ponieważ polscy producenci broni strzeleckiej oraz przeznaczonej do niej amunicji także chcą zawojować rynek amerykański, targi w Las Vegas stanowią dla nich doskonałą okazję do promocji ich produktów. – Obecność Fabryki Broni na Shot Show ma dla nas bardzo duże znaczenie. Rynek amerykański, na którym nasze konstrukcje już zaistniały, jest nam bardzo przychylny. Warto przypomnieć, że hitem eksportowym w Stanach Zjednoczonych okazały się m.in. pistolety VIS 100 M1 oraz karabinki z rodziny Beryl, które w dniu premiery rozchodziły się w ciągu kilku minut. Ogromne zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania jako producenta oraz naszych dystrybutorów, a Amerykanie z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych dostaw – komentuje Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni Łucznik – Radom, która w Shot Show uczestniczy już po raz piętnasty.

Radomska firma na tegorocznych targach prezentuje po raz pierwszy w USA swój najnowszy model – pistolet MPS (modułowy pistolet samopowtarzalny), który, jak podkreślają przedstawiciele spółki, spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Zwiedzający targi mają również okazję zapoznać się z flagowym produktem Łucznika, czyli karabinkami modułowego systemu broni strzeleckiej Grot – w tym m.in. z karabinami samopowtarzalnymi Grot 762N kal. 7.62 x 51 mm z lufą 20” i 16” oraz MSBS Grot C16 FB-A2 kal. 5.56 x 45 mm wraz z podwieszanym granatnikiem modułowym kal. 40 x 46 mm. Sporym zainteresowaniem targowych gości cieszą się również nieco starsze wyroby Łucznika, takie jak np. Beryle, w tym samopowtarzalny Beryl M22 kal. 22LR.

Na Shot Show swoją ofertę prezentuje również druga „strzelecka” spółka Polskiej Grupy Zbrojeniowej, czyli Zakłady Mechaniczne Tarnów, które w Las Vegas promują m.in. karabinek MWS-15, karabiny wyborowe Alex i Tor oraz karabiny maszynowe UKM-2000.

Ostatnim polskim wystawcą z grupy PGZ jest Mesko, które oferuje miłośnikom strzelectwa amunicję do różnego typu broni krótkiej i długiej.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: PGZ

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Wojskowy bus do szczęścia
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Brytyjczycy na wschodniej straży
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Mity i manipulacje
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Pięściarska uczta w Suwałkach
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
„Road Runner” w Libanie
Torpeda w celu
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Marynarze podjęli wyzwanie
Standardy NATO w Siedlcach
Czy to już wojna?
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Awanse w dniu narodowego święta
„Zamek” pozostał bezpieczny
Kosmiczna wystawa
Dywersja na kolei. Są dowody
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Dzień wart stu lat
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Ułani szturmowali okopy
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Gdy ucichnie artyleria
My, jedna armia
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Plan na WAM
Kaman – domknięcie historii
Polski „Wiking” dla Danii
Nowe zasady dla kobiet w armii
Mundurowi z benefitami
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Sukces Polaka w biegu z marines
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Is It Already War?
Im ciemniej, tym lepiej
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Nieznani sprawcy wysadzili tory
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Najmłodszy żołnierz generała Andersa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO