moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy wiceszef MON-u

Kolejne zmiany w kierownictwie Ministerstwa Obrony Narodowej. Wicepremier i szef resortu Władysław Kosiniak-Kamysz zadecydował, że jednym z jego zastępców będzie Paweł Zalewski. Polityk do tej pory zajmował się m.in. kwestiami związanymi z Unią Europejską. W resorcie obrony będzie odpowiedzialny za politykę bezpieczeństwa.

„Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak Kamysz wręczył dziś nominację Pawłowi Zalewskiemu na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej”, poinformował w środę rano resort obrony. Jest to już czwarty, obok Cezarego Tomczyka, Pawła Bejdy i Stanisława Wziątka, wiceminister obrony narodowej mianowany przez obecnego szefa MON-u. „Objąłem dziś stanowisko sekretarza stanu w MON odpowiedzialnego za politykę bezpieczeństwa. Dziękuję Panu premierowi za zaproszenie do współpracy”, napisał na portalu X nowy wiceminister.

Paweł Zalewski ma 59 lat i jest absolwentem historii na Uniwersytecie Warszawskim. Był pracownikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Szkoły Głównej Handlowej oraz przedsiębiorcą.

Poseł I, V, VI i IX kadencji Sejmu oraz deputowanym do Parlamentu Europejskiego w latach 2009–2014, gdzie był m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Handlu Międzynarodowego. Podejmował wówczas działania na rzecz integracji Ukrainy z Unią Europejską.

Mandat X kadencji Sejmu Paweł Zalewski uzyskał, startując z listy Trzeciej Drogi, Polski 2050 Szymona Hołowni. Zasiada w komisjach: do spraw Unii Europejskiej i spraw zagranicznych.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi wspierają samorządy w walce z zimą
Polskie „Delty” prawie w komplecie
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Piątka z czwartego wozu
Medale na lodzie i śniegu
Odpalili K9 Thunder
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Czas podwodniaków
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Medyczny impas
Dyrygent w mundurze
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Człowiek, który sprzedał ciszę
Czekamy na F-35
Maj polskich żywych torped
Na tronie mistrza bez zmian
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Nowy europejski czołg
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Brzescy saperzy i prace rozbiórkowe
USA: chcemy Grenlandii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
WOT wciąż pomaga w zwalczaniu skutków ataku zimy
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
ORP „Garland” w konwoju śmierci
W cieniu dumy floty
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
Kurs dla pilotów Apache’ów czas start
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Używane Strykery dla Polski, a Rosomaki na eksport
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Dwie karetki dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą
Warto iść swoją drogą
PKW „Noteć” – koniec misji
Niemiecka koncepcja wsparcia Polski
Co nowego w przepisach?
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Jak zbudować armię przyszłości
Good Morning, Orka!
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Partnerstwo Polski i Litwy
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Polsko-amerykańska odpowiedź na rosnące cyberzagrożenia
Pucharowy medal na desce
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Nowa lokalizacja 18 Brygady Zmotoryzowanej
O bezpieczeństwie u prezydenta
Amerykański szogun
Wojskowy triumf na Gali Sportu
Więcej mocy dla Orki
Krok po kroku przez kwalifikacje
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Góral z ORP „Gryf”
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO