moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wicepremier W. Kosiniak-Kamysz spotkał się z ministrem obrony Kanady

Dziś wicepremier W. Kosiniak-Kamysz spotkał się z ministrem obrony Kanady. Tematem rozmów był rozwój współpracy wojskowej i bezpieczeństwo w regionie. 

- Umówiliśmy się na jeszcze silniejsze zacieśnianie relacji pomiędzy Polską a Kanadą w dziedzinie obronności, w dziedzinie bezpieczeństwa, w dziedzinie wymiany doświadczeń – mówił wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz po spotkaniu z ministrem obrony Kanady.

18 grudnia w Warszawie odbyło się bilateralne spotkanie szefów resortów obrony Polski i Kanady. Jak zaznaczył wicepremier Kosiniak-Kamysz w trakcie rozmów padły ważne deklaracje dotyczące wzmacniania obecności żołnierzy kanadyjskich na wschodniej flance NATO.


Film: MON

Jak podkreślił wicepremier Kosiniak-Kamysz, minister Bill Blair podziękował wszystkim w Polsce, szczególnie żołnierzom, którzy współpracują z żołnierzami kanadyjskimi i wspólnie odpowiadają za organizację logistyki związanej z dostarczaniem sprzętu na Ukrainę. Słowa podziękowania skierował do tych żołnierzy, którzy zaangażowani są w dostarczanie pomocy zarówno wojskowej, jak i humanitarnej.

***
Polska i Kanada współpracują w ramach inicjatyw dwustronnych, w ramach NATO – m.in. wzmocnionej wysuniętej obecności na wschodniej flance NATO. Oba kraje od pierwszych dni ataku Rosji wspierają Ukrainę.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: Maciej Nędzyński/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


MON i MSZ o szczycie NATO
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Szkolenia na pomostówkę
Generał w niewoli
Lubawa wyposaży saperów
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Wsparcie ma znaczenie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Szachownica na Wisłostradzie
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Abordaż z polskim wsparciem
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Gorący lipiec PKW Łotwa
Młodzi medycy na poligonie
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Azjatycka szansa
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
„Wicher" wkrótce na wodzie
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Powietrzna defilada
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Z prądem i pod prąd
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Morska parada 15 sierpnia
PGZ o koalicji antybalistycznej
PKW Irak zostaje w Jordanii
Legion Medyczny na poligonie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Walka, entuzjazm i nadzieja
Zapraszamy na defiladę
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Nocna próba na Wisłostradzie
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Jak obronić się przed dronami?
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Coraz więcej Alpha Scramble
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Cyfrowa tarcza F-16
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Odnaleziono „Roja”
Bataliony przyszłości

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO