moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Jesienny ogień” uderzył w Orzyszu

Ależ to była ekscytująca niedziela! Uderzyły czołgi Abrams, K2, strzelały armatohaubic Krab i K9, a samoloty Su-22 i F-16 atakowały z powietrza. Z pokładu Casy odbył się desant, swoje możliwości zaprezentowali też żołnierze JW GROM. To tylko niektóre elementy wydarzenia „Jesienny ogień”, które odbyło się na poligonie w Orzyszu. Zobaczcie, jak ćwiczyło Wojsko Polskie!

Film: Aleksander Kruk, Magdalena Miernicka

Magdalena Miernicka

dodaj komentarz

komentarze

~juzz60
1695391680
Pokaz był super. Jednak wrażenia byłyby dużo lepsze, gdyby nie ta nachalna oprawa muzyczna. Rozdawane przez WOT ochraniacze słuchu skutecznie znieczulały ból od tej ohydnej muzy. Ale w efekcie nie było słychać tego po co jechałem prawie 400km. Chciałem słyszeć łoskot gąsienic, ryk silników. Odczytać skąd nadlatują bojowe samoloty i helikoptery. Serie z broni napędowej GROM,u. A moment desantu spadochroniarzy był nie do zauważenia, czyli nie było słychać nic po co przyjechałem. SZKODA. Mam nadzieję, że za rok organizator wywali na pysk tego muzycznego psuja, bo dał dużą PLAMĘ. Oczywiście bardzo polecam takie imprezy wszystkim. Wystawa statyczna sprzętu była oszałamiająca. Wszystko co najnowsze, Borsyk, Homar-A, Homar-K, Abrams, K2, Raki, Kraby, K-9, Wszelkiej maści Rosomaki, Ottokar-Brzoza, Bezpilotowce z BW. To był piękny dzień, dziękuję. STOJĘ MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM.
14-98-A8-11

W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Wojna pod lupą
Okręt skrojony na Bałtyk
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
Ramię w ramię z Amerykanami
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Sportowe jubileusze
„Strzała weterana” spaja środowisko
Priorytety na szczyt NATO
Cyberparasol nad wyborami
Równanie z „Iksem”
Przerzut Abramsów do Lublina
Strzelać jak Polacy
Na straży odporności Polski
Wsparcie ma znaczenie
Twardy ma moc
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Mewa pisze historię
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Sprawdzian charakteru
Podróż w ciemność
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Apetyt Smoka rośnie
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Śmierć w sercu Azji
PKW Irak zostaje w Jordanii
Orka dobiła do brzegu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Zasadzka w leśnych ostępach
Mundur, medale i duma
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Niebo bez dominacji
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Atak w Porcie Elbląg
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Sojusznicza medycyna pola walki
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Polski wkład w operację „Overlord”
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Zbrodnicza farsa
Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Poznański gen wolności
Szermierze i pięściarki na podium
Bez zmian w emeryturach
Ważne decyzje w Brukseli

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO